bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,671.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,090.98
tether
Tether (USDT) $0.992630
binance-coin
Binance Coin (BNB) $560.98
Ana SayfaKripto Para Haberleriİngiliz Dijital Bankası Starling, Kripto Para Borsalarına Yapılan Tüm Ödemeleri Askıya Aldı

İngiliz Dijital Bankası Starling, Kripto Para Borsalarına Yapılan Tüm Ödemeleri Askıya Aldı

The Daily Telegraph tarafından yapılan bir habere göre İngiltere merkezli dijital banka Starling, kripto para borsalarına yapılan tüm ödemeleri askıya aldı.

Kripto paralar ile ilişkilendirilen mali suçla ilgili endişeler, bankanın bu hareketi yapmasının nedeni olarak gösteriliyor. Konuyla alakalı konuşan bankanın bir sözcüsü, önlemin geçici olduğunu ve müşteri korumasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Starling Bank

”Bu sadece Starling için değil, tüm bankalar için bir sorun. Bunun bazı müşteriler için neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Özellikle kripto borsalarına yapılan ödemeler için ek kontroller başlattığımız için bu önlemi tersine çevireceğiz.”

Bununla birlikte Starling’in kurucu ortağı Mark Hipperson, yeni varlık sınıfına karşı daha dostça bir tavır sergiliyor. Aslında, Temmuz ayında kendi kripto borsasını başlattıktan sonra geçen Aralık ayında 6 milyon euro (8 milyon dolar) yatırım toplayan Ziglu adlı kendi kripto para birimi girişimine de sahip.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
8.64%
$48,671.00
$4,205.17
Ethereum (ETH)
1.91%
$4,090.98
$78.14