bitcoin
Bitcoin (BTC) $46,928.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,905.68
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $536.79
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinİngiliz Polisi, 17 Yaşındaki Çocuğun 2 Milyon Sterlinlik Bitcoin'ine El Koydu

İngiliz Polisi, 17 Yaşındaki Çocuğun 2 Milyon Sterlinlik Bitcoin’ine El Koydu

İngiltere’de ismi henüz açıklanmayan 17 yaşındaki çocuk siber dolandırıcılık iddiası ile tutuklandı. Çocuktan 2 milyon sterlinlik Bitcoin çıktı.

İngiliz polisi, İngiltere’nin Lincolnshire kentinde yasal nedenlerle kimliği açıklanmayan 17 yaşındaki bir çocuktan 2,7 milyon dolar (2 milyon £) değerinde Bitcoin ele geçirdi.

Siber Dolandırıcılık Şüphesi ile Gözaltına Alındı

Çocuk, “sofistike siber dolandırıcılık” olarak tanımlanan şeyin bir parçası olarak sahte bir web sitesi kurdu ve Bitcoin satın almak için 8 bin 900 dolar (6.500 £) değerinde çalıntı kupon kullandı. Lincoln Crown Mahkemesi tarafından kendisine 12 aylık bir rehabilitasyon emri verildi.

Genç tarafından Nisan 2020’de kurulan sahte web sitesi, hediye kartları ve kuponlar satan bir web sitesi olan Love2Shop’un neredeyse karbon kopyasıydı. Davanın savcısı Sam Skinner, “İnsanlar resmi siteye eriştiklerini düşünerek web sitesine tıklamaları için kandırıldılar” dedi.

48 Bitcoin ve 12 Bin Kredi Kartı Numarası Ele Geçirildi

Polis soruşturması, gencin bilgisayarında toplam 48 Bitcoin, diğer kripto para birimlerinin bir payı, 12 binden fazla kredi kartı numarası ve 197 PayPal hesabının ayrıntılarını buldu.

Siber Suç Birimimizden dedektifler, kara para aklama soruşturmasının bir parçası olarak 2 milyon sterlin değerinde bitcoin ve diğer kripto paralara el koydu. Lincolnshire’da şimdiye kadarki en büyük kripto para birimi ele geçirildi.

Kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarını kabul etti ve Yargıç Catarina Knight, “eğer bir yetişkin olsaydı içeri girerdi” dedi.

Bu, Bitcoin’in İngiliz mahkeme sistemine ilk girişi değil. Bu yılın Mart ayında, 27 milyon dolarlık (20 milyon £) bir Bitcoin dolandırıcılığı davasında beş kişi suçlandı.

Dava neredeyse iki yıl sürdü ve beş kişinin dolandırıcılık yapmak için Avustralyalı Casey Block Services tarafından işletilen Coinsport adlı bir şirkette bir yasal boşluktan yararlandığını gördü.

Savcı Malcolm Isherwood, “Bu, çok büyük miktarda parayı, milyonlarca sterlini içeren uzun süredir devam eden bir soruşturma” dedi.

Nisan ayında, Güney Amerika’dan kokain satın almak için karanlık web sitelerini kullanan iki adam hapse atıldı ve bu ticaret onlara 4,8 milyon doların (3,5 milyon sterlin) üzerinde bir kazanç sağladı.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
17.96%
$46,928.00
$8,428.27
Ethereum (ETH)
15.6%
$3,905.68
$609.29