Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Araştırmalara Göre İngiliz Şirketler Kripto Stoklarını Farklılaştırdı

Araştırmalara Göre İngiliz Şirketler Kripto Stoklarını Farklılaştırdı

Citrix’in resmi bloguna göre, İngiliz işletmelerinin yüzde 50’sinin kripto para birimi stokladığını, ancak sadece yüzde 7’sinin Bitcoin’e (BTC) yatırım yaptığını gösteren bir Anket çalışması yaptı.

Bu anketle cevaplanabilen sorular şunlar:

 

Kimler araştırıldı?

Çalışma, 250 ya da daha fazla çalışanı bulunan 750 İngiliz BT karar alıcılarını inceledi. Ankete katılan işletmeler ortalama 24 BTC’ye sahip olduklarını bildirdiler, bu da basın saatinde 230.000 dolara denk geliyor.

Sahip oldukları coinler nelerdir?

Anket yapılan tüm işletmelerin yüzde 93’ü kripto yatırımlarını Bitcoin’den farklı kıldığını bildirdi. İşyerlerinin yüzde 53’ü Litecoin (LTC), yüzde 43’ü Ethereum (ETH), yüzde 33’ü Ripple (XRP) ve yüzde 29’u Dash’a aittir.

Citrix, Bitcoin’in 20.000 dolara yükseldikten sonra ve 7000 doların altına düşmesinden sonra, incelenen bazı işletmelerin, fiyat yükselişinde BTC’yi satarak “tatmin edici bir kazanç” sağlamak amacıyla yaptıklarını bildirdi. BTC son zamanlarda kademeli olarak yükseliş yaşarken ankete göre, BTC’ye sahip olan işlerinin yüzde 38’i satış yapmak istiyor, yüzde 5’in ise yakın gelecekte BTC satma planları yok.

Kripto para birimlerini satın almaya neden karar verdiler?

Citrix, anket yapılan işletmelerin yalnızca yüzde 4’ünün bir fidye saldırısı için hazırlık olarak Bitcoin’i satın aldığını bildiriyor. Wannacry, bu yıl en çok hasar veren, fidye saldırılarından biri olan İngiltere’nin Ulusal Sağlık Hizmetini hedef almıştı.

Anket yapılan işletmelerin yüzde 40’ı, sağlayıcılarına ödemek için kriptolarını kullanıyor, yüzde 32’si çalışanlarına ödeme yapmak için kullanıyor. Yüzde 27’si kurnaz sözleşme ve Blockchain teknolojisi ile kripto kullanmayı, bağış ve eğitim için yüzde 27’si, yüzde 17’si araştırma ve geliştirme faaliyetleri için kullanmayı planlıyorlar.

Kripto para birimlerinin stoklanmasına ilişkin güvenlik riskleri nelerdir?

Ankete katılan BTC şirketlerinin yüzde 64’u BTC’nin yükselen fiyatının siber suçluları BTC varlıklarına saldırmak için etkilediğine inanmaktadır. Ankete katılan işletmelerin yüzde 18’i de kripto bulunduran şirketlerinin içeriden hırsızlığa maruz kalma riskine girmesinden korkuyor.

Ankete göre, bu işletmelerin çoğu siber güvenliği ciddiye alıyor; yalnızca yüzde 5’i, kripto varlıklarını korumak için sıfır önlem almayı sağladığını bildirdi. Yedekleme prosedürleri anket yapılan işletmelerin yüzde 52’si, soğuk ya da çevrimdışı depolama alanını kullanan yüzde 36’sı, çoklu cüzdanlar da yüzde 36, özel ya da katı bir bilgisayar kullanan yüzde 35’dir.

Bu şirketler gelecek için ne öngörüyorlar?

Yakın zamandaki uçucu kripto pazarlarını göz önünde bulundurarak, yüzde 35’i kriptonun çökebileceğini düşünüyor ve yüzde 34’ü oynaklığın, stoklarına daha fazla kripto eklemelerini engellediğini söylüyor. Yüzde 18’lik bir kesim, varlıklarını istedikleri zaman nakite çeviremeyeceklerinden korkuyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...