bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,358.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,139.44
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $562.11
Ana SayfaKripto Para Haberleriİngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, Stablecoin'ler Hakkında Konuştu

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, Stablecoin’ler Hakkında Konuştu

İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı Jon Cunliffe, dün Londra’daki OMFIF Dijital Para Enstitüsü’nde yaptığı konuşmada Birleşik Krallık’ta stablecoin ve dijital paranın büyümesi hakkında konuştu.

Olası bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) ima eden başkan yardımcısı, stablecoin kullanmanın faydalarından bahsetti ve bu tür gelişmelerin nakit ve kamu parasından daha fazla uzaklaşmaya yol açacağını belirtti. Bununla birlikte, Cunliffe için böyle bir teknoloji, paranın transfer edilme ve halkla paylaşılma şeklini değiştirebilir.

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe

”Stablecoin’ler muhtemelen bunların en iyi bilineni. Savunucuları, bunların dijital paranın maliyetlerini radikal bir şekilde azaltma, işlevselliğini ve yapabileceği şeyleri artırma potansiyeline sahip.”

Cunliffe, bu yeni para biçimlerinin savunucularının bankalar veya finans kurumları değil, yeni para biçimlerini diğer veri odaklı hizmetlerine entegre etmeye çalışan teknoloji şirketleri olduğunu söyledi.

“Bu, banka dışı özel parayı ihraç edenler için hangi düzenleyici çerçevenin uygulanması gerektiğine dair çetrefilli sorusuyla boğuşan İngiltere Merkez Bankası gibi kamu otoriteleri de dahil olmak üzere muazzam bir dikkat çekti.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.17%
$49,358.00
$3,538.97
Ethereum (ETH)
1.05%
$4,139.44
$43.46