IOST (IOST) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, bu inceleme yazımızda son bir haftada CoinMarketCap verilerine göre fiyatı %79 oranında artan Internet of services’in (IOST) ne olduğunu, nereden ve nasıl alınabileceğini sizlere aktarmaya çalışacağız, iyi okumalar.

Internet of services, mevcut ölçeklendirme, düşük işlem hızı ve yüksek işlem ücreti sorunlarını çözmeyi amaçlayan bir blockchain projesidir.

IOST

EDS özelliği sayesinde Internet of services ağı dinamik ve büyük parçalara (shard) bölünebilir. Böylece ağ üzerindeki işlemler tarafsız bir şekilde dağılmış olur. Proje, enerji tüketimi yüksek PoW protokolü yerine PoB protokolünü kullanır. Bu sistem iki katmandan oluşmaktadır. Bu katmanlar ise, normal ve inanılırlık katmanlarıdır.

IOST’un “Atomix” adını verdiği özelliği shard’lar arasında tutarlılığı zorunlu hale getirir. Böylece proje, çift harcama ataklarını ve shard’lar arasında oluşabilecek tutarsızlıkları ortadan kaldırmayı hedefler.

Internet of services Blockchain’i mikro durum bloklarıyla her node’u kendi ağı içerisinde paylaştırır. Sadece önceki bloklar depolanır ve bilgiler birden fazla shard’a bölünür. Böylece güvenlik artırılmış olur.

Nereden Alınır?

Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir. Bu nedenle Binance borsasını tavsiye ediyorum.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Nasıl Alınır?

  1. Satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna IOST yazın ve IOST /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “IOST AL” alanına, almak istediğiniz IOST miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
Binance Borsasından IOST Nasıl Alınır?
spot_img

Bunları Kaçırma

StormGain Borsa İncelemesi

Kripto sektörü içerisinde yer alan en iyi borsalardan birisi...

Binance, Shiba Inu’yu (SHIB) Listeliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün son zamanların en popüler...

Kripto Para Cüzdanı Türleri Nelerdir?

Kripto para cüzdanı kısaca bir blockchain ağıyla etkileşim kurmaya yardımcı olan...

BitTorrent Token (BTT) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

THORChain (RUNE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

Harmony (ONE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....
- Advertisement -spot_img