Microsoft Ortaklığı Yalanlandı, IOTA Fiyatı %15 Düştü

Geçtiğimiz iki gün içinde 5 dolar seviyesinden 5.03 dolar seviyesine yükseldikten sonra, IOTA fiyatı bugün 4,20 doların altına geriledi. Bu...

0

Geçtiğimiz iki gün içinde 5 dolar seviyesinden 5.03 dolar seviyesine yükseldikten sonra, IOTA fiyatı bugün 4,20 doların altına geriledi. Bu düşüşün sebebi, IOTA’nın Microsoft’la olan işbirliğinin resmi bir dayanağının olmadığı yönündeki açıklaması oldu.

IOTA, bu ayın başından itibaren istikrarlı ivmesini sürdürmekte başarısız oldu ve şu anda toplam piyasa değeri, beşinci en büyük kripto para birimi olan Litecoin’in gerisinde kaldı.

Litecoin ve IOTA fiyatı hareketleri

Litecoin, kripto pazarının gümüşünü Bitcoin Gold olarak kabul etti, son 24 saat içinde yaklaşık 4 milyar dolar ticaret hacmine ulaştı. Litecoin, şu sıralar yaklaşık 300 dolar seviyelerinde işlem görüyor.Bu arada, aynı dönemde IOTA, %10’luk bir fiyat kaybı yaşadı ve 500 Milyon Doların biraz altında bir işlem hacmine sahip.

Ayrıca yapılan işlemlerin %40’ından fazlası, IOTA alım satımını ilk destekleyen platform olan Bitfinex’te gerçekleştirildi. Diğer önemli ticaret platformları, ticaret hacminin yaklaşık %25’ini oluşturan Çin exchange platformu Binance ve toplam işlemlerin %12-14’ünü gerçekleştiren Güney Kore’nin iki numaralı kripto para exchange’i Coinone oldu.

Fakat IOTA’da şu sıralar düşüş yaşıyor. Data Marketplace’in Microsoft ile IOTA’nın bir ortaklık yapacağını bildiren haberinden sonra kripto paranın fiyatı yaklaşık bir hafta içinde %450 oranında artmıştı. Bu haberin etkisiyle IOTA fiyatı 6 Aralık’ta 5.55 $ ‘lık bir rekorla tarihi zirvesini görmüştü.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.