bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,637.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,836.24
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $332.93
Ana SayfaKripto Para HaberleriIOTA, Pollen Test Ağının Yeni Sürümünü Tanıttı

IOTA, Pollen Test Ağının Yeni Sürümünü Tanıttı

Blok zinciri projesi IOTA, iki Coordicide modülüyle çalışmak için bir Pollen test ağı sunarak ağ yükseltmelerine devam ediyor.

IOTA’nın testnet platformunda Mana’yı tanıtmasından sadece birkaç hafta sonra blockchain projesi, Pollen testnet’in daha yeni bir sürümünü yayınlayarak denemelerini geliştirdi.

protokol, yakın tarihli bir blog gönderisinde, ağında birkaç değişiklik yaparak Pollen v0.5.5’in yayınlandığını duyurdu. Bunların çoğu, Konsensüs (Hızlı Olasılıksal Konsensüs-FPC) ve otomatikleştirme gibi Coordicide modüllerine odaklanıyor.

FPC protokolü tipik olarak Coordicide çözümündeki fikir birliği mekanizmasının bir parçası olarak kullanılacak. Mevcut sürümler Sybil saldırılarına karşı yeterli koruma sağlayamadı, ancak Mana’nın entegrasyonu buna bir çözüm olacak.

Düğümler, Mana’larıyla orantılı olarak sorgulanacak, düğümleri seçerek yeter sayılarını oluşturabilecekler. Gönderi, bunu “Mana sistemimizi bir testnet ortamında Sybil koruma ve itibar sistemi olarak test etmenin ilk önemli adımı” olarak adlandırdı.

Mana, ağın Eclipse saldırılarına karşı güvenli olmasını sağlayacak otomatik eğitimde de kullanılacak. Bu tür tehditleri önlemek için işlem rastgele düğümlerin oluşturulmasına olanak tanıyacak, ancak belirli miktarda Mana ile kaç düğüm kurulabileceğine dair bir sınır olacak.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.56%
$41,637.00
$1,482.28
Ethereum (ETH)
5.8%
$2,836.24
$164.50