Ana Sayfa Kripto Para Haberleri İspanyol Liman İdaresi, IBM ve Maersk tarafından geliştirilen Blockchain Platformuna Katıldı

İspanyol Liman İdaresi, IBM ve Maersk tarafından geliştirilen Blockchain Platformuna Katıldı

Algeciras Körfezi Liman İdaresi, IBM’in ve uluslararası nakliye devi Maersk’in geliştirdiği Tradelens adı verilen blockchain platformuna katıldı.

Algeciras limanı, yılda 70 milyon tonun üzerinde kargo trafiğine ev sahipliği yapan Avrupa’nın en hareketli on limanından biri. Liman, 2017 yılında, 4.3 milyon konteyner kapasitesine sahipti.

Algeciras Körfezi Liman İdaresi notuna göre, platform Algeciras Körfezi Liman İdaresi’nin bir tedarik zinciri içindeki ortaklar arasında daha güvenli ve verimli bir şekilde bilgi ve belge alışverişinde bulunmasına izin verecek. Not başına ise platform, nakliyeciler, nakliye firmaları, lojistik operatörleri için değer üretecek.

Avrupa basını, 2018 yılının sonunda, çözümün 100’den fazla organizasyon ve 20 liman işletmecisine ev sahipliği yaptığını belirtti. Tradelens’in 230 milyon gönderi kaydettiği ve 20 milyondan fazla konteyner işlediği bildirildi.

Önde gelen uluslararası liman işletmecileri, operasyonlarını kolaylaştırmak için giderek daha fazla blockchain teknolojisi kullanmaya başladı.

Ekim 2018’de, Hollanda’daki Rotterdam Limanı, Hollanda’nın önde gelen bankalarından olan ABN AMRO ve Samsung’un IT yan kuruluşu ile nakliye için blockchaini test etmek üzere ortaklık kurmuştu.

Haziran 2018’de ise, Abu Dabi Limanı, ülkede kendi blockchain çözümünü uygulayan ilk şirket olmuştu. Maqta Gateway LLC şirketi, nakliye ve lojistik endüstrisinde verimliliği artırmayı amaçlayan, blockchain tabanlı teknoloji olan Silsal‘ı geliştirip ve piyasaya sürmüştü.

Birleşik Krallık’taki önde gelen liman işletmecisi Associated British Ports da, Eylül 2018’de liman taşımacılığı için blockchain’i geliştirmek üzere dijital lojistik hizmeti sağlayan Marine Transport International ile bir anlaşma imzalamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...