bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,828.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,950.01
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $355.20
Ana SayfaKripto Para Haberleriİspanyol Liman İdaresi, IBM ve Maersk tarafından geliştirilen Blockchain Platformuna Katıldı

İspanyol Liman İdaresi, IBM ve Maersk tarafından geliştirilen Blockchain Platformuna Katıldı

Algeciras Körfezi Liman İdaresi, IBM’in ve uluslararası nakliye devi Maersk’in geliştirdiği Tradelens adı verilen blockchain platformuna katıldı.

Algeciras limanı, yılda 70 milyon tonun üzerinde kargo trafiğine ev sahipliği yapan Avrupa’nın en hareketli on limanından biri. Liman, 2017 yılında, 4.3 milyon konteyner kapasitesine sahipti.

Algeciras Körfezi Liman İdaresi notuna göre, platform Algeciras Körfezi Liman İdaresi’nin bir tedarik zinciri içindeki ortaklar arasında daha güvenli ve verimli bir şekilde bilgi ve belge alışverişinde bulunmasına izin verecek. Not başına ise platform, nakliyeciler, nakliye firmaları, lojistik operatörleri için değer üretecek.

Avrupa basını, 2018 yılının sonunda, çözümün 100’den fazla organizasyon ve 20 liman işletmecisine ev sahipliği yaptığını belirtti. Tradelens’in 230 milyon gönderi kaydettiği ve 20 milyondan fazla konteyner işlediği bildirildi.

Önde gelen uluslararası liman işletmecileri, operasyonlarını kolaylaştırmak için giderek daha fazla blockchain teknolojisi kullanmaya başladı.

Ekim 2018’de, Hollanda’daki Rotterdam Limanı, Hollanda’nın önde gelen bankalarından olan ABN AMRO ve Samsung’un IT yan kuruluşu ile nakliye için blockchaini test etmek üzere ortaklık kurmuştu.

Haziran 2018’de ise, Abu Dabi Limanı, ülkede kendi blockchain çözümünü uygulayan ilk şirket olmuştu. Maqta Gateway LLC şirketi, nakliye ve lojistik endüstrisinde verimliliği artırmayı amaçlayan, blockchain tabanlı teknoloji olan Silsal‘ı geliştirip ve piyasaya sürmüştü.

Birleşik Krallık’taki önde gelen liman işletmecisi Associated British Ports da, Eylül 2018’de liman taşımacılığı için blockchain’i geliştirmek üzere dijital lojistik hizmeti sağlayan Marine Transport International ile bir anlaşma imzalamıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.21%
$42,828.00
$518.22
Ethereum (ETH)
2.81%
$2,950.01
$82.90