bitcoin
Bitcoin (BTC) $37,344.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,230.64
tether
Tether (USDT) $0.997933
binance-coin
Binance Coin (BNB) $306.63
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinİspanyol Polisi, Bitcoin Dolandırıcılığı Yapan Dört Kişiyi Tutukladı

İspanyol Polisi, Bitcoin Dolandırıcılığı Yapan Dört Kişiyi Tutukladı

İspanyol polisi, bu hafta 15 Milyon Dolar’lık Bitcoin saadet zinciri yürüttüğü iddia edilen farklı milletlerden dört kişiyi gözaltına aldı. Polise göre, birçok mağdur şikayette bulundu.

Kurbanlar, Bitcoin’lerinin Yasal Bir Şirkete Gittiğine İnandılar

İspanyol Polisi‘ne göre, suçlanan dört kişi 23-36 yaşları arasındaki Arjantin, İspanya ve İtalya vatandaşı. Suçlular, kurbanları Bitcoin’lerinden yüksek getiri sağlayacaklarını vaat ederek BTC’lerini kendilerine aktarmaya ikna ettiler.

Yetkililer, yaklaşık 380 BTC’nin dolandırıcı olduğu iddia edilenler tarafından dolandırıldığını ve bu miktarın mevcut BTC fiyatından yaklaşık 15 Milyon Dolar olduğunu söylüyor.

Dolandırıcılar, çoğunlukla sözlü tanıtım sayesinde insanları kandırmayı başardılar. İnsanları çekmek için bir web sitesi veya bir platform kullanmadılar. Dolandırıcılar, kurbanlarına Bitcoin’lerinin aslında yasal bir şirkete gittiğini söylediler. Ancak polis, sahte şirketin adını açıklamadı.

Daha Çok Kurban Olabilir

Polis raporu, dolandırıcılardan birinin Cuenca’da kendisini polise ihbar etmekle tehdit eden birkaç kurbanın baskısı nedeniyle saklandığını ortaya koyuyor. Polis raporunda şu ifadeler kullanıldı:

”Sanık, gözaltına alındıktan sonra, o şehirdeki soruşturma mahkemesinin emrine verildi. Gözaltına alınanların geri kalanı, Alicante karakolunda yapılan açıklamada dinlendikten sonra serbest bırakıldı.”

Yetkililer, mağdurların sayısını açıklamadan, başka birçok mağdur olabileceği için soruşturmanın devam ettiğini doğruladılar.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.83%
$37,344.00
$1,430.28
Ethereum (ETH)
0.61%
$2,230.64
$13.61