bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,393.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,039.64
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.65
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinİsrailli Sigorta Şirketinden 50 Bitcoin Fidye Talep Edildi

İsrailli Sigorta Şirketinden 50 Bitcoin Fidye Talep Edildi

Hackerlar, Shirbit adlı büyük bir İsrail sigorta şirketine saldırdıktan sonra fidye olarak neredeyse 1 Milyon Dolar değerinde Bitcoin talep ettiler.

The Black Shadow isimli hacker grubu, İsrail’in en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Shirbit‘e saldırı gerçekleştirdi. Saldırganlar, hassas müşteri belgelerini yayınladıktan sonra şirketten fidye talep etti.

İsrail Sigorta Şirketi Hacklendi

Yerel bir medya kuruluşuna göre, saldırı ilk olarak Pazartesi akşamı gerçekleşti. The Black Shadow grubunun temsilcileri, bir Telegram kanalında ele geçirdikleri belgeleri yayınladı.

Shirbit, soruşturma açmak için Ulusal Siber Müdürlük ve Sermaye Piyasası Kurumu ile temasa geçti. Kurum tarafından kısa bir süre sonra güvenlik ihlali doğrulandı ve bilgisayar korsanlarının ilk belgelerin yanı sıra çok sayıda sigorta detayını da sızdırdıkları belirtildi.

Yayınlana rapora göre, Shirbit’in devlet çalışanları da dahil olmak üzere birçok yüksek profilli müşterisi var. Şirketin CEO’su Zvi Leibushor, müşterilerinin güvenliğinin Shirbit’in en büyük önceliği olduğunu söyledi ve ekledi;

“Shirbit, veri tabanlarının güvenliğini sağlamak ve siber saldırılara karşı korumak için milyonlarca Şekel yatırım yaptı ve bu alandaki tüm katı yasal gereklilikleri karşılıyor. Amacımız İsrail ekonomisine zarar vermeye çalışan bu siber saldırıya etkili, güvenli ve hızlı bir çözüm bulmak” dedi.

Bitcoin Talep Edildi

Ele geçirilen belgelerin küçük bir bölümünü yayınlandıktan sonra, The Black Shadow temsilcileri 50 Bitcoin (bugünün fiyatıyla yaklaşık 960.000$) talep etmek için şirketle iletişime geçti.

Bununla birlikte, Shirbit’in ilk 24 saat içinde ödeme yapmaması durumunda, talebin ikiye katlanarak 100 Bitcoin’e çıkacağını belirttiler. Eğer 24 saat daha ödeme yapılmazsa, prosedür tekrarlanacak ve korsanlar tarafından 200 Bitcoin talep edilecek.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.52%
$60,393.00
$1,521.90
Ethereum (ETH)
0.6%
$4,039.64
$24.24