bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,359.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,914.02
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $351.64
Ana SayfaKripto Para Haberleriİsviçre Alplerindeki Lüks Otel Bitcoin Ödemelerini Kabul Ediyor

İsviçre Alplerindeki Lüks Otel Bitcoin Ödemelerini Kabul Ediyor

İsviçre’nin beş yıldızlı oteli Dolder Grand, konuklarının Bitcoin veya Ethereum ile ödeme yapabileceklerini açıkladı.

Zürih merkezli The Dolger GRand Otel, kendi resmi Twitter adresinden paylaştığı bir tweette,  konuklarının Bitcoin ile ödeme imkanı bulunan, İsviçre’deki ilk lüks otel olduklarını duyurdu.

Kripto ödemelerini gerçekleştirecek fintech firması Inacta olduğu belirtildi. Inacta, otel hizmetleri için, müşterilerin Bitcoin cüzdanlarından ödeme yapma imkanı veren bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama, İsviçreli bir kripto para borsası Bity ile entegrasyon sağlayarak,  kripto para birimlerini fiat para birimlerine dönüştürecek. Gelecekte Inacta, müşterilerin ödeyebilecekleri kripto paraların sayısını artırmayı da planlıyor.

Inacta şirketinin Blockchain Danışma Müdürü Roger Darlin, uygulamanın hodler’ları hedefldiğini belirtiyor:

”Bu girişim, kripto para işletmelerine sahip olan ve bunları İsviçre Frangı gibi geleneksel para birimlerine dönüştürmek istemeyen müşterilere yöneliktir. Bu aynı zamanda, doğrudan kripto paraları kullanma konusunda temkinli olabilecek satıcıların, bu müşterilerden ödemeleri kabul etmelerini sağlıyor.

Kripto ödemelerinin, büyük şirketlerle tanışması gittikçe yaygınlaşıyor ve yakın zamanda giderek artacak gibi görünüyor.

Geçen ayın sonlarına doğru Japonya’nın en büyük demir yolu ve metro operatörü Japan Railways (JR) Group, kripto para ödeme seçeneğini düşündüğünü açıklamıştı. Bununla birlikte, JR Group bir kripto ödeme aracı bir şirketle ortaklık kurmayı düşünmüyor. Aksine, kendi ödeme altyapısını sıfırdan oluşturmak istiyor.

Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak kullanmayı düşünen bir diğer kamu sektörü organı da Kiev Şehir Devlet İdaresi. Ukrayna kamu yetkilileri bu fikri daha önce düşünmüş ancak uygulamaktan vazgeçmişti, son dönemlerde kripto dünyasındaki kolaylaştırıcı etkenler sayesinde, kripto ödemelerinin elektronik biletlere kolay entegre edilebileceğini düşünüyorlar.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.51%
$42,359.00
$2,333.98
Ethereum (ETH)
7.71%
$2,914.02
$224.67