bitcoin
Bitcoin (BTC) $34,520.00
ethereum
Ethereum (ETH) $1,973.05
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $304.59
Ana SayfaKripto Para Haberleriİsviçre Bankası Julius Baer Kripto Para Hizmetine Başlıyor

İsviçre Bankası Julius Baer Kripto Para Hizmetine Başlıyor

İsviçre merkezli Julius Baer bankası, Seba Crypto ile ortaklık ​​anlaşması yapıldıktan sonra, müşterilerine kripto para hizmetlerine başlayacağını açıkladı.

Julius Baer bankası bugün yaptığı basın açıkalmasında, kripto para odaklı şirket Seba Crypto ile yapılan anlaşmanın ardından, müşterilerine doğrudan kripto para hizmeti vereceğini açıkladı.

Şirkete İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu tarafından, “menkul kıymet satıcısı ve bankacılık lisansı” verildikten sonra ortaklık yürürlüğe girecek. Julius Baer, kripto paralar ile ortaklaşa dijital varlık depolama, işlem ve yatırım çözümleri sunmaya başlayacak. Duyuruda ayrıca, İsviçre bankasının bir yıldır, Seba Crypto’un  hissedarı olduğu da bildirildi.

Seba Crypto resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, Julius Baer bankası kurucu ortağı Peter Gerlach‘ın 20 Mart 2019 tahirinde yapılacak kongrede, Seba Crypto Yönetim Kurulu’na seçilmesi bekleniyor.

Peter Gerlach şunu söyledi;

“Julius Baer olarak, bir yatırımcının portföyündeki kripto para birimlerinin, meşru ve sürdürülebilir bir varlık sınıfı olacağına inanıyoruz.”

Seba Crypto, geçtiğimiz yıl eylül ayının sonunda, 100 milyon İsviçre Frangı yani yaklaşık 99.8 milyon dolarlık hacme ulaşmıştı.

Julius Baer bankası ise, 2018 yılında,​​ 382.1 milyar İsviçre Frangı yani yaklaşık 381,6 milyar dolar fon sağladığını bildirmişti.

Ayrıca, geçtiğimiz aylarda Seba Crypto, İsviçre ipotek bankası Hypothekarbank Lenzburg AG ile çekirdek bankacılık sistemi Finstar‘ı kullanmak için de bir anlaşma imzalamıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.98%
$34,520.00
$1,719.10
Ethereum (ETH)
2.59%
$1,973.05
$51.10