bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,393.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,039.64
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.65
Ana SayfaKripto Para Haberleriİsviçre Merkezli Kripto Para Bankası SEBA Hizmete Girdi

İsviçre Merkezli Kripto Para Bankası SEBA Hizmete Girdi

İsviçre merkezli kripto bankası SEBA, BTC, ETH, XLM, LTC ve ETC desteğiyle hizmete açıldı. Banka bu yıl Ağustos ayında İsviçre Mali Piyasa Denetleme Kurumu’ndan lisans aldıktan sonra, bu hafta faaliyete geçme hedefine ulaştı.

SEBA şimdi özel yatırımcılar ve şirketler de dahil olmak üzere İsviçre müşterilerine hizmet vermeye başlayacak. Bitcoin, ETH, XLM, LTC ve Ethereum Classic’ten oluşan bu 5 değerli kripto para birimleri için ilk desteği ile birlikte hizmete açıldı. Banka şimdilik kullanıcılara vereceği olan özel yetki ile kripto para birimlerini alıp satmalarına izin verecek.

Ağustos ayında FINMA onayı alındığında, Yönetim Kurulu Başkanı Andreas Amschwand, İsviçre Finansal Piyasa Otoritesi’nin bankacılık lisansı olan FINMA’nın, SEBA için sadece bir dönüm noktası olmadığını, blockchain ve dijital varlık ekonomisinde bankacılık için yeni bir başlangıç olduğunu belirtti ve ekledi: “Bu anın İsviçre finans endüstrisinin çok ötesinde bir önemi var.”

SEBA, müşterilere online bankacılık, mobil bankacılık ve dünya çapında 42 milyon girişimcinin kullanılabileceği SEBA kartı sunacak. Banka, Aralık ayına kadar İsviçre dışında da hizmet sunmayı planlıyor.

İsviçre’deki İki Kripto Bankası Adımlarını Belirliyor

SEBA, bu alandaki rakibi olan Sygnum’un Ağustos ayında FINMA onayı almasıyla onaylanan ikinci İsviçre bankası oldu. Sygnum İsviçre ve Singapur’da faaliyet göstermektedir. İsviçre’de bankacılık hizmetleri sunmak için onay aldıktan sonra, ortak kurucular Mathias Imbach ve Gerald Goh, Singapur’da lisans almak konusundaki görüşlerini Bloomberg’e paylaştılar: “Tam bir hizmet paketi sunabilmemiz için bir banka olarak çalışmamız gerekiyor.”

İsviçre uzun zamandır kripto dostu bir ülke olarak kabul edilirken, bankacılık sıkıntı yaratmaya devam etti. Blockchain şirketleri, genellikle ülkenin eski bankacılık sektörünün müşterileri olarak üstlenemeyecek kadar riskli kabul ettiği bankacılık hizmetlerinden mahrum edildi.

Aslında, blockchain ve kripto para şirketlerini memnuniyetle karşılayan güvenilir bankacılık ortakları bulmak çok zordu. Binance ve bir çok VC destekçisi, Kurucular Bankası için AB’de bankacılık lisansı alma sürecine başlamak zorunda kaldı. Plan 2019’un sonunda başlayacak ancak Haziran ayından bu yana yeni bir açıklama yapılmadı. Kurucular Bankası Londra ve Malta’da bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.52%
$60,393.00
$1,521.90
Ethereum (ETH)
0.6%
$4,039.64
$24.24