bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,439.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,120.81
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $480.38
Ana SayfaKripto Para Haberleriİtalyan Finans Düzenleyicisi Binance Borsasını Uyardı

İtalyan Finans Düzenleyicisi Binance Borsasını Uyardı

İtalya, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance hakkında halka açık bir uyarı yayınlayarak, kripto para borsasını uyaran ülkelere katıldı.

İtalyan Şirketleri ve Borsa Komisyonu, Binance’i ülkedeki kripto yatırım hizmetlerini kolaylaştırmaya yetkili olmadığı konusunda uyardı.

İtalya’nın menkul kıymetler piyasası düzenleyicisi İtalyan Şirketler ve Borsa Komisyonu (CONSOB), Binance Group ve bağlı şirketlerinin İtalya’da yatırım hizmetleri sağlamaya ve faaliyet göstermeye yetkili olmadığını belirten bir açıklama yayınladı.

Binance

Düzenleyici, uyarının küresel kripto borsasının ana web sitesi olan Binance.com’a atıfta bulunduğunu belirtti. CONSOB, Binance’in İtalya’daki yasal statüsünün olası etkileri hakkında halkı uyardı ve yatırım seçimlerinde dikkatli olunmasını tavsiye etti.

“Her durumda, yatırımcıların kripto varlıklarıyla ilgili enstrümanlardaki işlemlerin karmaşıklıkları, yüksek oynaklıkları ve güvenlik açıkları nedeniyle hemen algılanamayan riskler oluşturabileceği konusunda bilgilendirilmeleri önemlidir.”

Daha önce haberini sizlerle paylaştığımız gibi, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Binance’in ülkede kayıt olmadan faaliyet gösterdiğini söyleyerek bir uyarı yayınlamıştı.

FSA, Binance’in izinsiz olmasına rağmen internet üzerinden Japon sakinleriyle iş yaptığını söylemişti. FSA’nın bu uyarısı, Mart 2018’de borsaya karşı benzer bir uyarı yayınladıktan üç yıl sonra gelmişti. O sırada regülatör, kripto para borsasının lisanssız iş yapmaya devam etmesi halinde cezai suçlamalarla karşı karşıya kalacağını söylemişti. Bu olay, borsanın merkezini ülke dışına taşımaya ve resmi olarak Malta’ya taşınmaya zorlamıştı.

Ayrıca, İngiliz bankacılık devi Barclays, müşterilerine kripto para borsası Binance’e banka/kredi kartı ödemelerini bir sonraki duyuruya kadar durdurduğunu bildirmişti.

Banka tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer almıştı:

”Bu yıl Binance’e ödeme yaptığınız için, onlara kredi/banka kartı ile yapılan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurduğumuzu bildirmek istedik. Bu, paranızı güvende tutmanıza yardımcı olmak içindir. Daha fazla bilgi için lütfen çevrimiçi olarak FCA Binance’i arayın. Bunun neden olabileceği aksaklıklar için özür dileriz.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.03%
$61,439.00
$18.43
Ethereum (ETH)
1.09%
$4,120.81
$44.92