bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,936.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,956.30
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $357.56
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiJack Dorsey: Square, Bitcoin Odaklı Bir DeFi Platformu Kuruyor

Jack Dorsey: Square, Bitcoin Odaklı Bir DeFi Platformu Kuruyor

Square CEO’su Jack Dorsey, şirketin Bitcoin odaklı bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformu başlatacağını söyledi.

Jack Dorsey, bu yeni finans platformunun Bitcoin’e odaklanacak yeni bir DeFi platformu olacağını duyurdu. Dorsey ayrıca, platformunun tek amacının, gözetimsiz, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olacağını söyledi.

Şirket, tüm projeyi kod, geliştirme çalışması ve yol haritasının tümü halka açık olacak şekilde açık hale getirecek. Dorsey, ilk platform ilkelleri hakkında bazı fikirlerin bulunduğunu, ancak henüz bir adı olmadığı için fikir hala çok erken aşamalarda gibi göründüğünü de sözlerine ekledi. CEO, platform için bir işletme hesabı olarak bir meme hesabı bile yayınladı.

Aslında bakıldığında Dorsey, kripto para piyasasına yabancı biri değil. Birkaç kez varlık sınıfı hakkında destekleyici açıklamalar yaptı ve Bitcoin’in internetin parası olduğuna inanıyor. Tabii ki en önemli kanıt, Square’in şimdiden BTC’ye 200 milyon doların üzerinde yatırım yapmış olması.

Square

Platformun ne olabileceğini ve doğal olarak pazar üzerindeki etkisini söylemek için henüz çok erken. Ancak, pazarın temel taşı olmaya devam eden DeFi’ye önemli katkı sağlayacağı belli.

DeFi sektörü, ekiplerin üzerinde çalıştığı bir şey olsa da, pazarla çok az deneyimi olanlar için biraz geniş kalıyor. Square, teknoloji konusunda bilgili olmayan birçok kişinin piyasaya yatırım yapmaya başlamasını mümkün kılabilir.

Square ve Bitcoin

Square, BTC hizmetleri sunmaya başladığından beri son derece iyi iş çıkardı. Bitcoin satış hizmeti, geçen yıl Cash App için en büyük gelir kaynağı haline geldi ve belki de DeFi’ye geçiş, bu talebin ve başarının doğal bir uzantısıdır. Bu, şirketin üzerinde çalıştığı birçok ilgili hizmetten yalnızca biridir.

Şirket ayrıca geçen hafta haberini verdiğimiz gibi BTC odaklı bir donanım cüzdanı üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu cüzdan, optimize edilmiş kurtarma mekanizmalarına sahip olacak ve ayrıca tamamen açık olacak. Square ayrıca, gelişiminde mobil uyumluluğu bir öncelik haline getirecek.

Dorsey ayrıca BTC madenciliğinin hem ekonomik hem de çevresel maliyetlerine dikkat çekti ve yenilenebilir enerji kullanımını desteklemek için adımlar attı. Kriptonun sonunda tamamen temiz enerjiye geçeceğine inanıyor ve Square bu amaçla güneş enerjisiyle çalışan bir fabrikaya milyonlarca dolar yatırım yaptı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.18%
$42,936.00
$1,794.72
Ethereum (ETH)
6.2%
$2,956.30
$183.29