bitcoin
Bitcoin (BTC) $46,928.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,905.68
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $536.79
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinJack Dorsey, Twitter’daki Bitcoin Bağışları ile İlgili Konuştu

Jack Dorsey, Twitter’daki Bitcoin Bağışları ile İlgili Konuştu

Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz ay profile bağış koyma seçeneği getirmiş, buna ek olarak da Bitcoin ile yapılacak ödemeleri de kabul edeceklerini açıklamıştı.

Jack Dorsey, bugün yaptığı açıklamaya göre Twitter’a getirilen bağışlarda gönderilecek BTC’leri kendi kurduğu Lightning Network üzerinden kullanıcılara iletecek. Böylece son derece hızlı ve etkili bir şekilde bağış gönderilmiş olacak.

Twitter / BTC

Hem Fiat Para Hem de Bitcoin Bağış Alınabiliyor

Twitter üzerinden kullanıcılar desteklemek istedikleri hesaplara kripto bağış ve fiat para bağışı yapabiliyor. Bitcoin gönderen kişilerin bağışlarını hem hızlı hem de güvenli olarak iletmek isteyen Jack Dorsey ve Twitter ekibi, bunun için Lightning Network’ün sistemini kullanacak. Bir analistin kripto para birimlerinin şirketin genel küresel stratejisinde nasıl bir rol oynadığına ilişkin sorusuna yanıt olarak Dorsey, Salı günü şirketin üçüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında şunları söyledi:

“Bitcoin bağış çok daha fazla hız sağlıyor. Her iki bahşiş aboneliği de yeni. Bunlar, yine emin olmak istediğimiz ürünler, küçük başladık ve insanların bağlı kalmak istediği doğru ürünü bulduk ve her gün değerlendiriyorlar. Ardından bunları giderek daha fazla kişiye sunacağız, ölçeklendireceğiz ve ürün üzerinde yinelemeye devam edeceğiz.”

Jack Dorsey ve Kripto Para Alanına Yatırımları

Dorsey, şirketin nihayetinde platformdaki reklam verenlerle ortaklıklar gibi kurumsal girişimlerle Bitcoin devrilmesini entegre edebileceğini umuyordu. Twitter’da para kazanılabilir kullanıcı sayısı bir önceki yıla göre yüzde 13 artarak dünya çapında 211 milyona ulaştı.

Bu ayın başlarında, yine Dorsey tarafından kurulan finansal hizmetler platformu Square, açık kaynaklı bir bitcoin madenciliği ekosistemi kurma planlarını duyurdu. O sırada Dorsey, şirketin amacının, teknolojinin dağıtılmış esnekliğini artırmak için Bitcoin’i daha fazla merkezsizleştirmeye yardımcı olmak olduğunu belirtti.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
17.96%
$46,928.00
$8,428.27
Ethereum (ETH)
15.6%
$3,905.68
$609.29