bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,936.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,956.30
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $357.56
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinJackson Şehri, Bitcoin İle Emlak Vergisi Ödemelerini Kabul Edecek

Jackson Şehri, Bitcoin İle Emlak Vergisi Ödemelerini Kabul Edecek

Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinin Jackson şehri, kripto para birimlerine odaklanmaya devam ediyor. Şimdi de emlak vergisi ödemeleri için Bitcoin kabul etmek istiyor.

Jackson Belediye Başkanı Scott Conger, Perşembe günü şehrin blok zinciri görev ekibinin, şehirde Bitcoin ile emlak vergisi ödemelerini kabul etmek için potansiyel yöntemler üzerinde bir çalışma başlattığını duyurdu.

Blockchain grubu ayrıca, çalışanların ortalama Bitcoin maliyetine nasıl izin verileceğini veya düzenli zaman aralıklarında daha küçük miktarlarda BTC satın almalarını araştıracak. Dolar maliyetli ortalama BTC alımları, BTC biriktirmek için en iyi strateji olarak kabul ediliyor.

Bitcoin

Conger daha önce devam eden enflasyonu ve ABD doları devalüasyonunu eleştirmişti. Ayrıca, Bitcoin’in bunun için tek çözüm olduğunu savunmuştu.

En son duyuru, Conger tarafından Nisan ayında açıklanan Jackson’ın daha geniş kripto ile ilgili planlarına bir güncelleme getiriyor. Şehir, şehir çalışanlarına kripto para biriminde ödeme yapma seçeneklerini aktif olarak araştırıyor. Bitcoin madencilik operasyonlarını benimsiyor ve şehrin bilançosuna BTC ekliyor. Conger daha önce, şehrin Ether (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi diğer birçok dijital parada da ödemeleri etkinleştirmek isteyebileceğini ima etmişti.

Belediye Başkanı Conger, Miami şehrinin Bitcoin’de vergi ve maaş ödemelerini kabul etmesini sağlayan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez‘in adımlarını takip etti. Conger ayrıca, BTC’nin 100.000 dolara kadar potansiyel fiyat artışını destekleyen kripto topluluğunun bir parçası olan lazer gözleri benimsemesiyle de biliniyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.18%
$42,936.00
$1,794.72
Ethereum (ETH)
6.2%
$2,956.30
$183.29