Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Japon Madencilik Devi DMM, Yeni Çiftliğini ve Showroom'unu Açtı

Japon Madencilik Devi DMM, Yeni Çiftliğini ve Showroom’unu Açtı

Japon eğlence devi DMM, “büyük ölçekli ve japonya kalitesinde” madencilik grubunu, daha fazla çiftlik kurma planı ile başladı.

DMM ayrıca, halkın madencilik grubunun yanı sıra bir madencilik havuzunu gezmesine imkân veren bir showroom da açıyor.

 

DMM’nin Japonya’daki Madencilik Çiftliği

27 milyon üyeli, popüler e-ticaret sitesi DMM.com’un işletmecisi DMM Inc, Cuma günü, Kanadawa Şehrindeki, Ishikawa Bölgesinde, Japonya’da madencilik yapamaya başladığını açıkladı. Şirket şunları söyledi:

“DMM, diğer yurtiçi operatörlere kıyasla ‘büyük ölçekli ve Japonya kalitesinde’ madencilik çiftlikleri işletiyor… Soğuk bölgede bir maden çiftliği kurarak, düşük fiyatlı elektrik alımını gerçekleştiriyoruz ve maden gelirlerini en üst düzeye çıkardık.”

Buna ek olarak, şirket, madencilik çiftliğinin “müşterilerin erişimine açık bir showroom haline getirildiğini” de açıkladı. Showroomda 1000 madencilik tesisi görüntülenecek. DMM, “Mart ayının başından itibaren bu showroom’u açmayı hedefliyoruz” diyerek, “Mart ayı ortalarından halka turlar için kayıt almaya başlatmayı planlıyoruz” diye açıkladı.

Şirket, Japonya’da piyasaya sürülmesinin ardından, ek madencilik çiftlikleri kurmayı planlıyor. Fuji Televizyon Ağı, “Yurtiçinden başlayarak, DMM’nin mühendis ekibi, kaliteyi sağlamak ve yerli kullanıcıların güvenini kazanmak için doğrudan operasyonda yer alıyor” dedi.

DMM Maden İşletmeleri

DMM, madencilik grubuna her iki türde madencilik tesisi olan ASIC ve GPU’yu şirkete çeşitli kripto para birimleri madeninde coin çıkarmaya imkân tanıdı. TV istasyonu, DMM’nin “ASIC makinelerinin Çin’de yapıldığını” belirtti. “ASIC makineleri 650 MH/s (mega karma/sn) ‘dır ve GPU makineleri yaklaşık 300 MH/s daha düşüktür.

Haber bülteni ayrıca “güç tüketimi ASIC için 750W, GPU için 1900 ila 2000W” olduğunu belirtti. Ayrıca, GPU madencilik kulelerinin on iki GPU kartının iki güç kaynağına bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

DMM, bitcoin, ethereum ve litecoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto paraların madenciliğini yapacağını söyledi. DMM madencilik laboratuarı Shinichi Takaguchi’nin lideri Fuji TV’ye verdiği demeçte, “yanlızca Bitcoin üzerinde ısrarcı değiliz” dedi ancak “Diğer madeni paralarla birlikte tabii ki aynı zamanda maden aramalarımızı da yaptıklarını” vurgulandı. Pazar ortamına bağlı olarak, o tarihte en karlı olan tüm kritp para birimlerinin laboratuarda kullanılacağını tekrarladı ve şunları ekledi:

“Gelecekte, kendi DMM [madencilik] havuzumuzu yönetmeyi ve genel kullanıcıların yaz aylarında maden haklarını satın almalarını sağlayan bulut madenciliği geliştirmeyi planlıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

MEME Token Nedir ve Nasıl Yaratıldı?

Kripto piyasası ve özellikle Ethereum tabanlı kripto paralar son birkaç gündür düşüş eğiliminde. Ethereum tabanlı çoğu DeFi tokenı, kısa...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...