bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,607.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,969.46
tether
Tether (USDT) $0.998691
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.72
Ana SayfaGenelJapon ve Amerikalı Yatırımcılar Kripto Paralar İle İlgili Farklı Düşünüyor

Japon ve Amerikalı Yatırımcılar Kripto Paralar İle İlgili Farklı Düşünüyor

Hisse senetleri ve kripto paralar ile ilgili algı ve duygular, genellikle bir dizi yerel faktöre bağlı olarak değişir.

Aynısı, son zamanlarda Bitflyer tarafından yapılan bir araştırma raporunda da vurgulandı, aynı şekilde Amerikalı yatırımcılar arasındaki piyasa duyarlılığının çok yükselişe geçtiği gözlemlendi ve bu da son fiyat artışının esas olarak ABD merkezli yatırımcılar tarafından yönlendirildiği argümanını güçlendirdi.

Bitflyer, her iki ülkede de mevcut olduğu için ABD merkezli ve Japonya merkezli yatırımcıların duygularını ve eğilimlerini ölçtü. İlginç bir şekilde, her iki bölgeden yatırımcılar, kripto para birimlerine ilişkin algılarına gelince son derece zıt görüşlere sahipler.

Kaynak: bitFlyer

Yapılan anket, ABD’de yaşayan ve kripto para birimlerini duyan tüm katılımcıların %76’sının bu varlıkları bir yatırım aracı olarak olumlu algıladığını ortaya koydu. Bunun aksine, Japonya’da tam tersi oldu ve ankete katılanların yalnızca %22’si kripto para birimleri hakkında olumlu bir görüşe sahip olduklarını belirtti.

Mt.Gox olayının ardından Japon yatırımcıların kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda temkinli görünmesi belki anlaşılabilir.

Bununla birlikte, yatırımcılar arasındaki düşüş hissine rağmen Japonya, küresel olarak en yapılandırılmış düzenleyici çerçevelerden birine sahip olan dünyanın en önemli pazarlarından biri olmaya devam ediyor.

Tersine, ABD’deki düzenlemelerin durumu şu anda tamamen elverişli değil. Bu, BitFlyer ABD COO’su Joel Edgerton tarafından yakın tarihli bir röportajda vurgulanan bir gerçek. Edgerton‘a göre, IRS Bitcoin’i bir varlık olarak tanımladığından Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kullanmak son derece zor.

Ayrıca BitFlyer yöneticisi, bu tanım nedeniyle insanların Bitcoin’de yaptıkları her işlem için sermaye kazancı vergilerini hesaba katmak zorunda kalacaklarını ileri sürdü. Bu nedenle, şimdilik Bitcoin yalnızca yüksek değerli alımlarla sınırlı olabilir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.79%
$58,607.00
$1,635.14
Ethereum (ETH)
3.79%
$3,969.46
$150.44