bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,645.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,948.33
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.25
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinJaponya Merkezli Mizuho Bank, Kendi Kripto Parasını Yaratıyor

Japonya Merkezli Mizuho Bank, Kendi Kripto Parasını Yaratıyor

Japonya merkezli Mizuho Bank yapmış olduğu bir duyuruda kendi kripto para birimini oluşturarak blockchain teknolojisine geçeceğini açıkladı.

J-Coin Pay platformunun 60’tan fazla kurum tarafından kullanılacağı ve Japonya’da 56 milyon kullanıcıya ulaşaccağı bildirildi.

Mizuho Bank CEO’su Tatsufumi Sakai:

”Tüm bu yeni katılımcıların dijital ödeme alanına girişinin, ödeme hizmetlerinin finansal kurumlar tarafından sağlandığı fikrini yıprattı”

Mizuho alım satım ve kullanım kolaylığına odaklanmış durumda. Para göndermeyi ve almayı mümkün olduğunca kolaylaştırmayı planladıklarını vurgulandı. Ayrıca kullanıcılar J-Pay’i cüdanlarda saklayabilecekler. Alışveriş yaparken QR kodlarını tarayarak dijital paralarını harcayabilecekler.

İlk Hedef 6,5 Milyon Kullanıcı

Japon bankası, ​​Japonya’da FamilyMart, Bic Camera ve East Japan Railway gibi büyük şirketler ile anlaşma sağlamak istiyor. Bu firmalarla çalışmak, J-Coin Pay’i yaklaşık 300,000 perakende satış yeri ve 6,5 milyon kullanıcıya ulaşması anlamına geliyor.

Japon perakende devi Rakuten, kullanıcıların kripto para birimlerini harcamasını ve depolamasını sağlayan bir mobil ödeme uygulamasını da açıkladı. Blockchain teknolojisi ile tanışmak için hareket eden bankalar, kamu taleplerini arttırdığı bildirildi .

Mizuho Bank, JPMorgan Chase’in kendi kripto para birimlerini ihraç edeceklerini açıklamasının ardından bu girişimi başlattıklarını duyurdu. Bu açıklamların ardından, Goldman Sachs ve Fidelity gibi diğer büyük finans kurumları da kripto para birimleri ile çalışacaklarını duyurdu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.89%
$58,645.00
$2,281.29
Ethereum (ETH)
5.48%
$3,948.33
$216.37