Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Japonya Merkezli Mizuho Bank, Kendi Kripto Parasını Yaratıyor

Japonya Merkezli Mizuho Bank, Kendi Kripto Parasını Yaratıyor

Japonya merkezli Mizuho Bank yapmış olduğu bir duyuruda kendi kripto para birimini oluşturarak blockchain teknolojisine geçeceğini açıkladı.

J-Coin Pay platformunun 60’tan fazla kurum tarafından kullanılacağı ve Japonya’da 56 milyon kullanıcıya ulaşaccağı bildirildi.

Mizuho Bank CEO’su Tatsufumi Sakai:

”Tüm bu yeni katılımcıların dijital ödeme alanına girişinin, ödeme hizmetlerinin finansal kurumlar tarafından sağlandığı fikrini yıprattı”

Mizuho alım satım ve kullanım kolaylığına odaklanmış durumda. Para göndermeyi ve almayı mümkün olduğunca kolaylaştırmayı planladıklarını vurgulandı. Ayrıca kullanıcılar J-Pay’i cüdanlarda saklayabilecekler. Alışveriş yaparken QR kodlarını tarayarak dijital paralarını harcayabilecekler.

İlk Hedef 6,5 Milyon Kullanıcı

Japon bankası, ​​Japonya’da FamilyMart, Bic Camera ve East Japan Railway gibi büyük şirketler ile anlaşma sağlamak istiyor. Bu firmalarla çalışmak, J-Coin Pay’i yaklaşık 300,000 perakende satış yeri ve 6,5 milyon kullanıcıya ulaşması anlamına geliyor.

Japon perakende devi Rakuten, kullanıcıların kripto para birimlerini harcamasını ve depolamasını sağlayan bir mobil ödeme uygulamasını da açıkladı. Blockchain teknolojisi ile tanışmak için hareket eden bankalar, kamu taleplerini arttırdığı bildirildi .

Mizuho Bank, JPMorgan Chase’in kendi kripto para birimlerini ihraç edeceklerini açıklamasının ardından bu girişimi başlattıklarını duyurdu. Bu açıklamların ardından, Goldman Sachs ve Fidelity gibi diğer büyük finans kurumları da kripto para birimleri ile çalışacaklarını duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...