bitcoin
Bitcoin (BTC) $57,051.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,251.29
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $587.58
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinJim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, “Bitcoin yasa dışı para birimdir” diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki fikrini değiştirdi.

Eski hedge fonu yöneticisi ve şu anki CNBC TV sunucusu Jim Cramer, Anthony Pompliano’nun podcastinde fikrini değiştirmesinin nedenlerini açıkladı.

Cramer Bitcoin Konusundaki Fikrini Değiştiriyor

CNBC’de yayınlanan Mad Money programının sunucusu Cramer, 2017 yılında yaptığı bir açıklamada BTC fiyatının 1 Milyon Dolar’a ulaşacağını iddia etmişti fakat, bundan bir yıl sonra Bitcoin’i yasadışı para birimi olarak adlandırmıştı.

Bununla birlikte, 2020’deki olaylar ve popüler Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano (Pomp)‘nun yardımıyla Cramer fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Pomp, ilk olarak Twitter’da Cramer‘ı Bitcoin almaya ikna ettiğini ima etti.

Detaylar birkaç gün sonra Anthony Pompliano‘nun Jim Cramer ile son podcast bölümünü yayınladığında belli oldu.

Podcastte Cramer, Bitcoin’in maksimum 21 Milyon arzını, özellikle geleneksel finansal sistem ve para birimleri üzerinde önemli bir avantaj olarak gördüğünü söyledi.

Jim Cramer:

“Uzun bir süre için insanlar ”peki, Bitcoin’e ne dersin?” dedi ve ben de ”kahve ticareti yapmıyorum, pamuk ticareti yapmıyorum ve Bitcoin ticareti yapmıyorum” dedim. Bu çok uzun zaman yeterli oldu. 3 Trilyon Dolar’lık paketlere kadar işe yaradı, çünkü bizde yok. Bu ülkede 3 Trilyon’umuz yok. “

Kripto, Nesil Değişikliklerine Öncü Olacak

Cramer ve Pomp ayrıca topluluk içinde çok tartışılan farklı nesillerin yatırım seçeneklerini nasıl gördükleri konusuna da değindiler. Bitcoin’in genç neslin altını olduğu söylemi daha önce Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki ve JPMorgan Chase & Co. tarafından gündeme getirilmişti.

Cramer; “Çocuklarım mirasımı aldıklarında, altın konusunda kendilerini rahat hissetmeyecekler ve kripto konusunda kendilerini rahat hissedecekler” dedi ve modası geçmiş altın depolama uygulamalarını, küresel dijitalleşmenin bu zamanlarında bir daktilo ile çalışmaya çalışmak olarak adlandırdı.

Cramer, küresel ekonominin kısa vadeli geleceği konusunda iyimser olmadığını söyledi. Bitcoin’in birçok yönden altına benzediğini ve varlıklarınızı korumak söz konusu olduğunda, “birine veya diğerine sahip olmalısınız” dedi.

“Bir çarpışma rotasındayız, bu da sahip olduğum altın konusunda kendimi harika hissettiriyor, ancak menüye kripto eklemenin son derece mantıklı olduğunu düşünüyorum.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.2%
$57,051.00
$114.10
Ethereum (ETH)
1.15%
$4,251.29
$48.89