Jimmy Song ‘Bitcoin Geliştiricileri’ Eğitecek

Jimmy Song, bir Bitcoin geliştiricisi ve Blockchain Capital’in girişim ortağıdır. Song, Bitcoin geliştiricilerini eğitmek amacıyla hazırlanan, Platypus Labs adlı yeni...

0

Jimmy Song, bir Bitcoin geliştiricisi ve Blockchain Capital’in girişim ortağıdır. Song, Bitcoin geliştiricilerini eğitmek amacıyla hazırlanan, Platypus Labs adlı yeni bir girişim platformu başlattığını duyurdu.

Platypus Labs; Geliştiricileri, Bitcoin Core ile özel olarak çalışmaları sağlayacak, ayrıca diğer altcoinler hakkında gelişme sağlamalarını da kapsayacak. Blockchain “ekosistemi” içindeki konumunu, “bağımsızlığını sürdürürken çok sayıda farklı şirketle bağlantıya sahip” olarak gören Blockchain Capital, eğitim masraflarını finanse edecek.

 

Song, Platypus Labs’ın nasıl ortaya çıktığı sorulduğunda ise:

“Blockchain Capital’e katılmamın bir sebebi, Bitcoin ekosistemine katkı sağlamaktı. Neyi yapmamızın mantıklı olacağı konusunda detaylı konuşmalar yaptıktan sonra, kazan-kazan modeli altında toplanabileceğimizi kararlaştırdık. Labs konseptini; ekosisteme, portföy şirketlerine ve müşterilerimize oldukça çok fayda sağlayabilecek bir yol buldum. Dürüst olmak gerekirse, laboratuarın çalışma düzeniyle ilgili ilk isteğimiz, geliştiricileri ve şirketleri dinlemek ve neyin iyi olacağını düşündüklerini görmek.”

Avustralya’nın insanlara Blockchain eğitimi vermesi, Avustralya’nın bu hafta başlarında ülkenin ilk BlockChain kursu başlatması ve UC Berkeley’nin zaten Blockchain’de “son derece popüler” bir disiplinler arası ders vermesiyle, çok gerekli bir küresel fenomen haline geldi.

Song’un kendisi, “Programming Blockchain” başlıklı kendi semineri ile bu yıl ABD, Hong Kong, Güney Kore, Brezilya ve Yunanistan’da öncülük ediyor.

Song, Blockchain eğitiminin geleceği için küresel olarak ne gördüğünü sorduğunda:

“Gerçekten çok sayıda girişimcinin için bu yolda ilk adım atmasını umut ediyorum! Açıkçası, bu gibi yardımcı olmak amacıyla kendi düzenlediğim seminerlerim var, ancak en büyük umudum ekosistemin daha fazla büyümesidir. Bu alanda eğitimciler için çok iyi iş imkanları var.”

Song’un şifreli eşzamanlama eğitim merkezi fiziksel olarak San Francisco’da olacak ve Song’un yakında yeni bir program başlatmak istediğini de bildirildi.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.