Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Jimmy Song 'Bitcoin Geliştiricileri' Eğitecek

Jimmy Song ‘Bitcoin Geliştiricileri’ Eğitecek

Jimmy Song, bir Bitcoin geliştiricisi ve Blockchain Capital’in girişim ortağıdır. Song, Bitcoin geliştiricilerini eğitmek amacıyla hazırlanan, Platypus Labs adlı yeni bir girişim platformu başlattığını duyurdu.

Platypus Labs; Geliştiricileri, Bitcoin Core ile özel olarak çalışmaları sağlayacak, ayrıca diğer altcoinler hakkında gelişme sağlamalarını da kapsayacak. Blockchain “ekosistemi” içindeki konumunu, “bağımsızlığını sürdürürken çok sayıda farklı şirketle bağlantıya sahip” olarak gören Blockchain Capital, eğitim masraflarını finanse edecek.

 

Song, Platypus Labs’ın nasıl ortaya çıktığı sorulduğunda ise:

“Blockchain Capital’e katılmamın bir sebebi, Bitcoin ekosistemine katkı sağlamaktı. Neyi yapmamızın mantıklı olacağı konusunda detaylı konuşmalar yaptıktan sonra, kazan-kazan modeli altında toplanabileceğimizi kararlaştırdık. Labs konseptini; ekosisteme, portföy şirketlerine ve müşterilerimize oldukça çok fayda sağlayabilecek bir yol buldum. Dürüst olmak gerekirse, laboratuarın çalışma düzeniyle ilgili ilk isteğimiz, geliştiricileri ve şirketleri dinlemek ve neyin iyi olacağını düşündüklerini görmek.”

Avustralya’nın insanlara Blockchain eğitimi vermesi, Avustralya’nın bu hafta başlarında ülkenin ilk BlockChain kursu başlatması ve UC Berkeley’nin zaten Blockchain’de “son derece popüler” bir disiplinler arası ders vermesiyle, çok gerekli bir küresel fenomen haline geldi.

Song’un kendisi, “Programming Blockchain” başlıklı kendi semineri ile bu yıl ABD, Hong Kong, Güney Kore, Brezilya ve Yunanistan’da öncülük ediyor.

Song, Blockchain eğitiminin geleceği için küresel olarak ne gördüğünü sorduğunda:

“Gerçekten çok sayıda girişimcinin için bu yolda ilk adım atmasını umut ediyorum! Açıkçası, bu gibi yardımcı olmak amacıyla kendi düzenlediğim seminerlerim var, ancak en büyük umudum ekosistemin daha fazla büyümesidir. Bu alanda eğitimciler için çok iyi iş imkanları var.”

Song’un şifreli eşzamanlama eğitim merkezi fiziksel olarak San Francisco’da olacak ve Song’un yakında yeni bir program başlatmak istediğini de bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...