bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,428.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,042.04
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $475.23
Ana SayfaKripto Para HaberleriJoe Biden, Kripto Para Piyasaları İçin Ne Anlama Geliyor?

Joe Biden, Kripto Para Piyasaları İçin Ne Anlama Geliyor?

Yeni ABD Başkanı Joe Biden, yönetimini Beyaz Saray’a taşımaya hazırlanıyor. Bitcoin destekçileri, Biden’ın kripto karşısında Başkan Donald Trump’tan çok daha olumlu bir tutum sergileyeceğini umuyor.

Geçen yıl Donald Trump, Bitcoin’e karşı attığı bir tweette;

”Para olmayan, değeri oldukça değişken ve ince havaya dayanan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hayranı değilim. Düzenlenmemiş kripto varlıkları, uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı faaliyetler dahil olmak üzere yasa dışı davranışları kolaylaştırabilir” demiş ve kripto para kullanıcılarını şaşırtmıştı.

Şimdi ise Bitcoin ve kripto para takipçileri, Joe Biden‘in seçimde Trump’ın önüne geçmesiyle birlikte artışa geçen Bitcoin fiyatının, Biden yönetimiyle birlikte daha da artacağına inanıyor.

Joe Biden’ın seçilmesi hakkında konuşan Kaliforniya merkezli kripto borsası Uphold‘un CEO’su JP Thieriot;

“Kripto para birimleri için cesaret verici bir işaret, geçmişte kripto dostu olan Gary Gensler’ın finansal politika geçiş ekibine liderlik edeceğini açıkladı.” dedi.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı ve kripto para birimlerinin geleneksel mevcut ödeme sistemlerindeki eksiklikleri ortaya çıkardığını iddia eden Goldman Sachs yöneticisi Gary Gensler, Biden’ın finansal politika geçiş ekibine liderlik etmek üzere atandı.

Gary Gensler

Ayrıca, Noble Gold Investments CEO’su Collin Plume;

“Seçilmiş Başkan Biden’in başkanlık geçiş ekibi, ABD finansal sistemini daha kesin bir zemine oturtabilecek varoluşsal bir ulusal güvenlik hedefi olarak kripto para birimine öncelik vermelidir” dedi.

Gensler, geçen yıl Coindesk tarafından yayınlanan bir yazıda Bitcoin’in altında yatan blockchain teknolojisinin değişim için bir katalizör olduğunu ve zaten dijital para çağında yaşadığımızı vurgulamış ve;

“Bu teknolojinin değişim için bir katalizör olma potansiyeli gerçek, Satoshi’nin yeniliğinin bir katalizör olarak doğrudan veya dolaylı olarak değişimi teşvik etme potansiyeli ilgimi çekmeye devam ediyor” demişti.

Bitcoin ve kripto para birimi topluluğundaki bazı kişiler, Gary Gensler’in atanmasını Biden yönetiminin gemiye başka kripto dostu yüzler getirebileceğinin bir işareti olarak görüyor.

Blockchain Association‘ın yönetici direktörü Kristin Smith, Fortune‘a verdiği bir canlı röprtojda;

“Biden yönetiminde fırsatımız olduğunu düşünüyorum, çünkü Gensler, kripto ve blok zincirine çok aşina ve umarım doğru düzenleyiciler ekibini bir araya getirebilir” dedi.

Bitcoin, bu yıl Wall Street devleri ve bir dizi yüksek profilli yatırımcı arasında potansiyel bir enflasyon koruması olarak oldukça ilgi gördü. Bu da Koronavirüs salgınının tetiklediği ekonomik ve finansal krizin ortasında Bitcoin’in dijital altın olarak ününü gittikçe daha da artırdı.

Ayrıca BTC, geçen ay 300 Milyon’dan fazla kullanıcısına Bitcoin ve diğer kripto paraları satın alma ve harcama izni vereceğini duyuran ödeme devi PayPal sayesinde kişi ve kurumların gözünde güvenilirliğini artırdı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.16%
$60,428.00
$1,305.24
Ethereum (ETH)
0.28%
$4,042.04
$11.32