bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,803.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,987.60
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinJoe Biden’in Mali Teşvik Planı, BTC Fiyatını Daha Yükseğe Çıkarabilir mi?

Joe Biden’in Mali Teşvik Planı, BTC Fiyatını Daha Yükseğe Çıkarabilir mi?

Gelmekte olan Joe Biden yönetiminin 3 Trilyon Dolar’lık mali teşvik planı, Bitcoin boğa piyasasının bir sonraki ayağını ateşleyebilir, çünkü daha fazla yatırımcı ufalanan ABD Doları’ndan farklı olarak alternatif sığınacak limanlar arıyor.

Arlington merkezli bir haber kuruluşu olan Axios, Perşembe günü Joe Biden‘in ABD kongreside Amerikalılara Covid-19’un ekonomik yıkımını azaltmak amacıyla 2.000$’lık teşvik ödenmesinin sağlanmasını istediğini bildirdi. Yeni gelen başkan, ayrıca kongrede iyileştirme programının bir parçası olarak 3 Trilyon Dolar’lık bir vergi ve altyapı paketi önerdi.

“Ekonomik araştırmalar, bugünkü kriz koşullarında özellikle bu kadar düşük faiz oranlarıyla, derhal harekete geçmenin ekonomiye yardımcı olacağını doğruluyor.”

Yeni teşvik planı Bitcoin için başka bir katalizör olabilir. Bir Cumhuriyetçi olan Donald Trump bile teşviklere yabancı değildi. Amerika Birleşik Devletleri, Trump liderliğinde Mart ayında 2 Trilyon Dolar’lık tarihi bir teşvik yasasını kabul etti. Trump ayrıca, geçen ay 900 Milyar Dolar’lık bir yardım paketini de imzaladı.

Federal hükümetin enflasyon artırıcı politikaları, bir likidite kriziyle mücadele etmek ve gecelik faizleri kontrol altında tutmak için 2020’de trilyonlarca dolar harcayan Federal Rezerv’in rekor müdahalesi ile aynı zamana denk geldi.

Federal Rezerv’in Bilançosu.

Bu politikalar, geçmişte Bitcoin’i içeren bir kategori olan riske maruz varlıklar için güçlü bir geri dönüş sağlasa da, BTC’yi çevreleyen yeni anlatı, bunun enflasyona karşı bir koruma olduğu yönünde.

Bu, yalnızca Bitcoin’in son 11 yıldaki tarihi performansıyla değil, aynı zamanda piyasaya giren kurumsal para dalgasıyla da destekleniyor.

Bitcoin’in dijital altın olarak görülmesi, BTC’ye doğru kurumsal geçişin arkasındaki en büyük katalizörlerden biri oldu. Bu görüş, Bitcoin’in 2020’deki %300’lük rallisine ve son üç haftada fiyatının iki katından fazla artmasına yardımcı oldu. Dolar’ın satın alma gücü aşınmaya devam ettikçe bu eğilim 2021’de de yoğunlaşabilir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.24%
$58,803.00
$1,905.22
Ethereum (ETH)
4.55%
$3,987.60
$181.44