bitcoin
Bitcoin (BTC) $36,371.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,148.95
tether
Tether (USDT) $0.990206
binance-coin
Binance Coin (BNB) $297.68
Ana SayfaKripto Para HaberleriJohn McAfee, Satoshi Nakamoto'nun Kimliğini Açıklamayacak

John McAfee, Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Açıklamayacak

John McAfee, ABD’ye iade edilme riskine karşılık, Bitcoin ‘in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğini açığa çıkarmak istemediğini belirtti.

John McAfee, Satoshi Nakamoto’nun kimliğini açığa çıkarma planından vazgeçti. Böyle bir hareketin, Nakamoto’nun ABD’ye potansiyel olarak iadesiyle karşı karşıya kalabileceğini ve bunun, durumu daha da kötüleştirebileceğini belirtti.

”ABD’nin Bahamalar’dan iade talebi yaklaşıyor. İade avukatım Mario Gray’le tanıştım. Şu anda Satoshi’nin kimliğini açıklamanın, olayı etkileyebileceği ve iademi tehlikeye atabileceği açıktır. Bunu riske atamam. Bekleyeceğim.”

McAfee, avukatının önerilerine uyarak şimdilik, Nakamoto’nun kim olduğunu açıklamayacağını söyledi. Daha önce McAfee, Bitcoin fiyatının 2020 yılına kadar, 1 milyon dolar seviyelerine çıkacağını belirtmişti.

Bu arada McAfee, Nakamoto’nun kimliğini açıklama kararı aldıktan sonra, Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu iddia eden taklitçilerden çeşitli mektuplar aldığını belirtmişti. Ayrıca McAfee’nin bazı takipçileri, açığa çıkmak istemeyen kişilerin kimliğinin, açığa çıkarılmaması gerektiğini söylüyorlar.

Satoshi Nakamoto’nun kimliğinin ortaya çıkmasını bekleyenler, sadece devletler ve güvenlik güçleri olmayabilir. Satoshi’ye ait, Bitcoin rezervlerini çalmak isteyen kötü niyetli kişiler de, Satoshi Nakamoto’nun kim yada kimler olduğunu merak ediyor olabilir.

Şuan Satoshi Nakamoto’nun sahip olduğu Bitcoin ‘lerin değerinin 1 milyar doların üzerinde olduğu belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.59%
$36,371.00
$1,669.43
Ethereum (ETH)
6.85%
$2,148.95
$147.20