Ana Sayfa Kripto Para Haberleri John McAfee, Satoshi Nakamoto'nun Kimliğini Açıklamayacak

John McAfee, Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Açıklamayacak

John McAfee, ABD’ye iade edilme riskine karşılık, Bitcoin ‘in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğini açığa çıkarmak istemediğini belirtti.

John McAfee, Satoshi Nakamoto’nun kimliğini açığa çıkarma planından vazgeçti. Böyle bir hareketin, Nakamoto’nun ABD’ye potansiyel olarak iadesiyle karşı karşıya kalabileceğini ve bunun, durumu daha da kötüleştirebileceğini belirtti.

”ABD’nin Bahamalar’dan iade talebi yaklaşıyor. İade avukatım Mario Gray’le tanıştım. Şu anda Satoshi’nin kimliğini açıklamanın, olayı etkileyebileceği ve iademi tehlikeye atabileceği açıktır. Bunu riske atamam. Bekleyeceğim.”

McAfee, avukatının önerilerine uyarak şimdilik, Nakamoto’nun kim olduğunu açıklamayacağını söyledi. Daha önce McAfee, Bitcoin fiyatının 2020 yılına kadar, 1 milyon dolar seviyelerine çıkacağını belirtmişti.

Bu arada McAfee, Nakamoto’nun kimliğini açıklama kararı aldıktan sonra, Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu iddia eden taklitçilerden çeşitli mektuplar aldığını belirtmişti. Ayrıca McAfee’nin bazı takipçileri, açığa çıkmak istemeyen kişilerin kimliğinin, açığa çıkarılmaması gerektiğini söylüyorlar.

Satoshi Nakamoto’nun kimliğinin ortaya çıkmasını bekleyenler, sadece devletler ve güvenlik güçleri olmayabilir. Satoshi’ye ait, Bitcoin rezervlerini çalmak isteyen kötü niyetli kişiler de, Satoshi Nakamoto’nun kim yada kimler olduğunu merak ediyor olabilir.

Şuan Satoshi Nakamoto’nun sahip olduğu Bitcoin ‘lerin değerinin 1 milyar doların üzerinde olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.