JP Morgan; “Ethereum’a Büyük Ölçüde İnanıyoruz”

Bitcoin hakkında bir şey yapmadığını iddia ettiği Jamie Dimon’un son açıklamalarına rağmen JP Morgan, finans dünyasında pratik uygulamalar sunma yeteneklerinin...

0

Bitcoin hakkında bir şey yapmadığını iddia ettiği Jamie Dimon’un son açıklamalarına rağmen JP Morgan, finans dünyasında pratik uygulamalar sunma yeteneklerinin bir sonucu olarak Ethereum’a (ETH) önemli bir destek verdi.

JP Morgan Ethereum’a İnanıyor

Avustralya Finansal İncelemesine göre, JP Morgan, Ethereum’un kurumsal odaklı bir versiyonu olarak banka tarafından tanımlanan bir ürün olan Quorum‘un geliştirilmesine ciddi bir şekilde bağlı. Başlıca kullanımlardan biri, firmanın gözaltında tuttuğu altın çubukların tokenizasyonu olacak. JP Morgan’ın blok zinciri girişimleri başkanı Umar Farooq, Çekirdek potansiyeli ve ekosistem gelişimi için Ethereum önemi hakkında şunları söyledi:

“Örneğin, firmamızın dışında, altınları tokenize etmek için Quorum‘u kullanan insanlar var. Altın bir çubuğu elektronik olarak etiketlenen bir kasanın içine koyarlar ve altını madenden son noktaya kadar takip edebilirler. Uygulamadan protokole kadar tüm yığının sahibi olan tek finansal oyuncu biziz. Biz Ethereum’a büyük ölçüde inanıyoruz. ”

Ancak, CEO Bitcoin Hakkında Aynı Düşünmüyor

Farooq’un ifadeleri kripto para ve blok zinciri teknolojilerine oldukça destekleyici olsa da, Jamie Dimon, Bitcoin’e çok şüpheci yaklaşıyor. Onun duruşu, blok zincirini seven ancak Bitcoin ve kripto para birimlerinden nefret eden diğer bazı hükümetlerin ve politikacıların duruşuna benziyor. Dimon ayrıca, tüm bankacılık endüstrisinin benimsediği şeyin “bitcoin” değil “blockchain” olduğunu belirtti. “Blockchain gerçek bir teknolojidir, ancak Bitcoin bir fiat para birimi ile aynı şey değildir.”

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.