Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin JPMorgan, Bitcoin Fiyatı Hakkında Uyardı

JPMorgan, Bitcoin Fiyatı Hakkında Uyardı

0

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan, Bitcoin’in azalan ivmesinin gelecekteki olası rallileri engelleyebileceğini söyledi.

Bir JPMorgan stratejisti olan Nikolaos Panigirtzoglou’a göre BTC’nin azalan ivmesi rallinin sona ereceği anlamına geliyor ve 60.000 doların artık BTC boğaları için “yap ya da öl” seviyesi.

Coinbase’in halka arz günü olan 14 Nisan’da BTC yaklaşık 65.000 dolar seviyelerine yükselmeyi başarmıştı ancak, 18 Nisan’da ani bir düşüşle 51.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bununla birlikte yaklaşık 11 milyar dolar değerinde kripto para vadeli işlemleri likidite edildi.

JPMorgan stratejisti, momentum sinyallerinin yok oluşundan sonra BTC’nin aylık düşüşler yaşamasını bekliyor. Nikolaos Panigirtzoglou konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Bitcoin vadeli işlem piyasaları geçen Şubat ayının ortasına, geçen Ocak ayının ortasına veya geçen Kasım ayının sonuna benzer şekilde sert bir tasfiye yaşadı. Momentum sinyalleri, hala yüksek seviyelerine rağmen, buradan birkaç ay boyunca doğal olarak azalacak.”

BTC, geçtiğimiz birkaç ay içinde meydana gelen benzer düzeltmelerden sonra hızla geri dönmeyi başarsa da Nikolaos Panigirtzoglou, düşen kurumsal akışlar nedeniyle bu sefer durumun böyle olacağını düşünmüyor.

“Mevcut konjonktürde önceki bölümlerin bir tekrarını görüp görmeyeceğimizi anlayacağız.”

Bununla birlikte, hedge fonu efsanesi Bill Miller, BTC’nin yükseldiğini iddia etti ve son zamanlarda giderek artan balon düşüncelerini reddetti.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version