Ana Sayfa Kripto Para Haberleri JPMorgan, Bitcoin Fiyatının Gerçek Değerini Açıkladı

JPMorgan, Bitcoin Fiyatının Gerçek Değerini Açıkladı

South China Morning Post tarafından 21 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan rapora göre, ABD yatırım bankası JPMorgan Chase, Bitcoin’nin ”gerçeğe uygun değerini” 2.400 ABD Doları olarak tahmin ediyor.

JPMorgan, Blockchain ve Cryptocurrencies 2019: Ocak ayı raporunda, bitcoinin içsel değerini veya “gerçeğe uygun değerini” 2400 $ olarak tahmin ediyor.Yapılan tahminin, Bitcoin madencilerinin tepkilerine yol açtığı söyleniyor.

Şu an Bitcoin fiyatı, JPMorgan tarafından önerilen “gerçeğe uygun değerin neredeyse yüzde 40 üzerinde, yani 4.000 dolar seviyesinde işlem görmekte. İlginç olan şu ki; Şirket 2,400 dolarlık fiyatı, bitcoin üretme marjinal maliyetine dayanarak hesaplamakta.

Marjinal maliyet, bir üreticinin ilave bir birim malı üretmesi için katlanılan maliyettir. Bununla birlikte, piyasadaki madenciler, Bitcoin ağının yapısı nedeniyle madencilik için ortalama “marjinal maliyet” hesaplamasının yanlış olduğunu söylüyorlar.

Bitcoin mining şirketi LuTech‘in kurucu ortağı Ben Gagnon:

“Tüm pazar için ortalama bir maliyet ya da kırılma noktası olamaz. Çünkü blockchain’in işlevini yerine getirmesi marjinal maliyetle hesaplanmaz. Bu, Bitcoin ödüllerini kazanmak için madencilerin var güçleriyle çalışmaları anlamına gelir. ”

Ben Gagnon, bitcoin fiyatındaki bir düşüşün, madencilik maliyetindeki düşüşe eşlik ettiğini, bunun da küçük ve orta ölçekli madencilerin endüstriye yeniden girmelerine olanak sağladığını sözlerine ekledi. Bu da, JPMorgan’ın raporunda çıkardığı sonuçla açıkça çelişmekte.

“2018’in 4. çeyreğinde ortalama hash oranları ve son üretim paylarını uygulayarak, düşük maliyetli bir madencinin ortalama nakit maliyetinin, 2018’in dördüncü çeyreğinde bitcoin başına yaklaşık 2.400 ABD Doları olduğunu tahmin ediyoruz.”

– JPMorgan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...