Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin JPMorgan: Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Yaşanan Düşüş, Ayı Piyasası Sinyali

JPMorgan: Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Yaşanan Düşüş, Ayı Piyasası Sinyali

0

JPMorgan’ın kripto para piyasası analistleri, Bitcoin’in (BTC) spot fiyatları ile BTC vadeli işlem fiyatları arasındaki farkın piyasa için potansiyel bir düşüş işareti olduğuna dikkat çekti.

Küresel piyasa stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, bugün yazdıkları bir notta, BTC piyasasının geriye doğru döndüğünü söyledi. Analistler, kripto piyasalarında geçen ay yaşanan düzeltmenin, BTC vadeli işlemlerinin 2018 yılından bu yana ilk kez geriye doğru gittiğini gördüklerini aktardı.

Bitcoin (BTC)

Stratejistlere göre BTC vadeli işlemleri, son iki gün içinde piyasada bir toparlanma yaşanmasına ve BTC fiyatının Perşembe günü 37.500 dolar seviyelerine ulaşmasına rağmen BTC fiyatı için olumsuz bir işaret.

“Son haftalarda geriye gidişe dönüşün ayı piyasasına işaret eden olumsuz bir sinyal olduğuna inanıyoruz. Bize göre Bitcoin vadeli işlemlerinde yaşanan gerileme, 2018’i yansıtan bir düşüş sinyali.”

Analistler ayrıca, BTC’nin toplam kripto piyasası değerindeki zayıf payının, ilgili başka bir eğilim olduğunu da belirtti. Kripto pazarındaki BTC hakimiyeti Mayıs ayı sonunda %40 seviyelerine düştü ve bu Ocak ayında %70’in üzerine çıktıktan sonra son üç yılın en düşük seviyesiydi.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version