bitcoin
Bitcoin (BTC) $47,417.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,925.88
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $537.15
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinJPMorgan, Bitcoin'in Adil Fiyatının 35 Bin Dolar Olduğunu Söyledi

JPMorgan, Bitcoin’in Adil Fiyatının 35 Bin Dolar Olduğunu Söyledi

Yatırım bankası JPMorgan Case’e göre, Bitcoin’in adil piyasa değerinin 35 bin dolar olması gerekiyor. Analistlerin hesaplamalarına göre yüzde 45 daha düşük olmalı.

Dünyaca ünlü banka JPMorgan Case analistlerine göre, Bitcoin’in 61 bin dolarlık fiyatı adil değil.  Analistler kabaca 35 bin dolarlık adil değerin daha makul olacağını raporladılar.

Şu Anki Değerinden Yüzde 45 Daha Düşük

JPMorgan analistlerinin yaptığı hesaplamalara göre şu an 61 bin dolar civarında olan değerin 35 bin dolara düşmesi halinde yüzde 45’lik bir değer kaybı söz konusu olacak. Bu da kripto varlığın esas değerinin çok üzerinde olduğunu gösteriyor. BTC altının 4 katı büyüklüğüne ulaştı.

JPMorgan ayrıca Bitcoin fiyatının yatırımcılar için cazip olmadığını da raporuna ekledi. Bununla birlikte, stratejistler kripto para birimlerinin gelecek yıl daha iyi performans göstermeye devam etmesini bekliyorlar. Bitcoin fiyatlarında gerçekleşen oynaklığın azalması ile birlikte kurumsal oyuncuların daha çok oyuna dahil olabileceğine de dikkat çekildi. BTC’nin 2022’de madeni para başına 100 bin dolara olası bir yükseliş için hamlelerini yapabilecek güce ulaşacağı da eklendi.

“Bu, 2022 için mevcut fikir birliği gibi görünen 100 bin dolar veya üzeri bir fiyat hedefinin, bitcoin oynaklığında önemli bir düşüşün yokluğunda sürdürülebilir bir bitcoin hedefi olduğu fikrine meydan okuyor.”

JPMorgan, Kripto Yerine Gayrimenkul ve Hedge Fonlarını Öneriyor

Bankanın analistleri daha sonra özel sermaye ve özel borç dahil olmak üzere diğer varlık sınıflarının 2022’de yüzde 11’lik bir kazanç kaydedeceğini ve bu da hisse senetlerinden elde edilen yüzde5’lik getirinin iki katı olacağını belirtti. Kripto da mütevazı bir yüzde 15 artış görecek.

Bununla birlikte, muazzam oynaklığı nedeniyle yatırımcılara kriptoyu “temel holding” olarak önermezler. Bunun yerine, JPMorgan kurumsal yatırımcılara paralarını gayrimenkul ve hedge fonlarına yatırmalarını tavsiye ediyor. JPMorgan stratejistleri, artan ekonomik büyüme beklentileri nedeniyle, hedge fonlarının ve gayrimenkulün (özellikle sanayi ve konut mülkleri) çarçabuk büyümesini bekliyor.

JPMorgan ile çalışan finansal danışmanların, varlıklı müşterilere Grayscale Investments ve Osprey Funds’tan beş kripto para birimi tabanlı ürün alıp satmalarına yardımcı olmalarına izin veriliyor. Bu, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Ethereum Classic alıp satmak anlamına geliyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
16.91%
$47,417.00
$8,018.21
Ethereum (ETH)
14.4%
$3,925.88
$565.33