Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Altcoin JPMorgan, Kurumların Eter İçin Bitcoin’i Bıraktığını İddia Etti

JPMorgan, Kurumların Eter İçin Bitcoin’i Bıraktığını İddia Etti

Dünyaca ünlü yatırım bankası JP Morgan, yatırımcıların Bitcoin’i bırakarak, Ethereum’a yöneldiği bilgisini paylaştı. JP Morgan, Ether “kurumsal ilgi görüyor” dedi.

0

Dünyaca ünlü yatırım bankası JP Morgan, yatırımcıların Bitcoin’i bırakarak, Ethereum’a yöneldiği bilgisini paylaştı. JP Morgan, kriptonun “kurumsal ilgi görüyor” dedi.

JP Morgan, Ether konusunda ilginç iddialarda bulundu. Yaptığı analizler sonucunda yatırımcıların Bitcoin’i bırakarak Ethereum’a yöneldiğini belirtti. Yayınlanan raporda en büyük işlem hacmine sahip altcoin olan ethereum’un BTC’yi zorladığı ifade edildi.

Ethereum’a İlgi Kurumsal Yatırımcılardan Geliyor

JP Morgan, Ether ile ilgili yaptığı araştırmayı rapor haline getirdi. Bankanın analistleri Ethereum’un ezeli rakibi olan Bitcoin’e göre daha çok kurumsal ilgi gördüğünü belirtti. ABD’li banka, Chicago merkezli dev CME Group’un Bitcoin vadeli işlemlerinin grafikte geriye doğru döndüğünü dile getirdi. Bunun da kurumsal ilginin farklı noktalara kayabileceğine işaret ettiğine dikkat çeken banka analistleri, BTC ve Ether arasındaki rekabetin arttığının altını çiziyorlar.

CME’nin geçen aydan bu yana Bitcoin vadeli işlemleri kademeli olarak düşürmesi ve bu konudaki tavrını koruması da dikkat çekici bir başka ifade oldu. Öte yandan, Ether aynı dönemde açık faizde keskin bir artış gördü.

Panigirtzoglou, Ether Değerleniyor

JP Morgan, Ether değerlemesi konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Nikolaos Panigirtzoglou, Business Insider dergisine verdiği röportajda Ethereum’un ciddi değer kazandığını ve ilerleyen günlerde bunu grafiklere yansıtabileceğini söyledi.

“Ethereum’un değerini anlamaya çalışmak için hashrate ve benzersiz adreslerin sayısına bakarız. 1500 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyoruz”

Panigirtzoglou, akıllı sözleşme sektöründe artan rekabetin, ilk hamle avantajına rağmen Ethereum’un hakimiyetini tehdit ettiğine inanıyor. İlerleyen günlerde JP Morgan ether konusunda haklı olup olmadığı görülecek. Kurumsal olarak ciddi ilgi gören altcoinin yakın zamanda Bitcoin ile ciddi rekabete girmesi bekleniyor.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version