Ana Sayfa Kripto Para Haberleri JPMorgan ve Bank of America Kripto Para İşlemlerini Yasakladı

JPMorgan ve Bank of America Kripto Para İşlemlerini Yasakladı

En büyük iki Amerikan bankası bugün yatırımcıların yelkenlerinde az rüzgar bıraktı. Bloomberg raporlarına göre JPMorgan Chase ve Bank of America ikisi de kredi kartlarıyla kripto para işlemlerine yasak koydu. Bitcoin fiyatı şu ana kadar şifreleme ticareti için kayalık olması beklenen 2018 yılında 9,246$ seviyesinde işlem görüyor.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın bir kaç ay önce ifade ettiğinde, bitcoin fiyatında ki oynaklığı göz önüne alındığında kredi riskini devralmak istemediğini söylemişti. Bitcoin gibi oldukça uçucu olan bir yatırımın fiyatına spekülasyon yaparak yatırımcılar, bankayı varsayılan temerrüt riskine maruz bırakıyorlar; bu durum, kredi genişletmesine mevcut olmayabilecek bir senaryo. Bu arada, bankalar ve düzenleyiciler dolandırıcılık belirtileri tespit etmek için birlikte çalışıyor ve kredi kartlarını denklem dışına çıkartmak işleri biraz kolaylaştırıyor.

 

JP Morgan’ın yasağı 3 Şubat Cumartesi günü yürürlüğe girerken, Bank of America’nın yasağı hemen geçerli oldu ve banka, kredi kartıyla kripto değişimlerini işlemlerini reddetti ve Bloomberg tarafından alınan notlara göre: yasaya kişisel ve kurumsal B-of-A kredi kartları dahil edilirken, banka tüm banka kartı işlemlerini banka tarafından verilen kartlarla ödüllendirmeye devam edecek.

Aynı şekilde, eğer banka yasağı daha az bir engel ve daha fazla rahatsızlık olmaktan ziyade, yatırımcılar “parayı ödeyebileceklerinden fazla yatırım yapmıyorsa” bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kendileri için yatırım olarak görmemeliler.

Bu arada, Chase ve B-of-A, bitcoin’e hamle yapan ilk bankalar değil. Discover ve Capital One, kripto para ücretlerini reddetti.

Ancak Discover’un CEO’su David Nelms için durum biraz değişken olabilir. Keşif ekibi, kripto para işlemlerini yasakladı, çünkü bugün Nelms’in tanık olduğu kullanım örnekleri fidye ve para aklama gibi suçlar. Ancak, Bloomberg’e, bir değişime ilham verebilecek şeyin müşterinin talebi olduğunu söyledi.

Belki de kripto para alanı düzenlemenin bu erken evresinde, bankalar bir adım geride kalarak endüstri ileriye gidebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...