bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,159.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,113.94
tether
Tether (USDT) $0.998882
binance-coin
Binance Coin (BNB) $562.10
Ana SayfaKripto Para HaberleriKamboçya İlk Sınır Ötesi Blockchain Transferini Gerçekleştiriyor

Kamboçya İlk Sınır Ötesi Blockchain Transferini Gerçekleştiriyor

Kamboçya merkezli bir banka olan SBI LY HOUR Bank, Kamboçya ve Vietnam arasında ilk blockchain tabanlı havale hizmetini başlatıyor.

Phnom Penh Post tarafından yayınlanan bir habere göre SBI LY HOUR Bank, Vietnam merkezli TP Bank ile birlikte müşterilerine bu yeni hizmeti sunacak. Ayrıca, SBI Ripple Asia tarafından sağlanan ve RippleNet aracılığıyla iki ülke arasında gerçekleşen bu hizmet, fiat para birimi cinsinden yapılacak.

Kamboçya’daki banka müşterilerinin şu ana kadar ülke dışına para göndermek veya almak için iki veya üç gün beklemesi gerekiyordu, ancak yeni dağıtılmış defter teknolojisi müşterilerin gerçek zamanlı olarak para göndermesine veya almasına olanak tanıyacak.

SBI LY HOUR Bank

SBI LY HOUR Bank CEO’su Soeurng Uth konuyla ilgili şunları söyledi;

“Müşterilerimiz, banka ortaklıklarımız aracılığıyla hızlı bir şekilde transfer yapabilecekler. Bu bağlantı, Kamboçya Ulusal Bankası tarafından başlatılan mobil ödeme sistemi olan Bakong hesabına sahip müşterilerin hesaplarına anında para transferi yapmalarına olanak tanıyor.”

Bununla birlikte banka, benzer hizmetlere olan talebi karşılamak için Vietnam dışındaki pazarları da araştıracağını söyledi.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.13%
$49,159.00
$3,505.04
Ethereum (ETH)
1%
$4,113.94
$41.14