Kanada Merkezli MapleChange Hacklendi, Tüm Hesaplar Boşaltıldı

Kanadalı kripto para borsası MapleChange, tüm kullanıcı bakiyelerinin kaybına yol açan bir hacking saldırısına uğradı. Kripto paranın gelişimi ile birlikte...

0

Kanadalı kripto para borsası MapleChange, tüm kullanıcı bakiyelerinin kaybına yol açan bir hacking saldırısına uğradı.

Kripto paranın gelişimi ile birlikte bu tarz saldırıların sayısı da artmakta. En acil sorun ise hack olayları ile ilgili. Siber saldırıların, büyük hırsızlıkların ve kara para aklama faaliyetlerinin miktarı, kripto topluluğun içinde hızla artmakta  ve bu atakları durdurmak oldukça zor olabilir.

Kanada merkezli kripto para değişim platformu MapleChange, Twitter üzerinden bir tür hacking saldırısının kurbanı olduklarını açıkladı ve yapılan bu saldırıda tüm kullanıcı bakiyelerinin saldırganlar tarafından ele geçirildiği bildirildi.

Saldırı Pazar sabahı borsayı etkiledi. Şirkete göre, saldırganların borsada tutulan tüm fonlara erişim sağlayabilecekleri bir bug vardı.

MapleChange, saldırıyı araştırmak ve bir çözüm bulmak için tüm kullanıcı hesaplarını askıya aldı ve soruşturma bitene kadar kullanıcılara herhangi bir ödeme yapamayacaklarını da bildirdi.

Platform yöneticileri, soruşturmayı takiben tüm müşterilere “borsanın kapanmak zorunda” olduğunu ve ne yazık ki geri ödeme yapamayaklarını söylediler. Bu, tüm sosyal medyamızı içerir. ”

MapleChange’ın bilgisayar korsanlığı, Twitter ortamında ve kripto topluluğunda hızlı bir kapsam buldu. Kripto merkezli bir gazeteci ve analist olan Joseph Young olayla ilgili görüşlerini paylaştı. Hacking saldırısının bir exit-scam (çıkış dolandırıcılığı) olduğuna inanıyor.

Böyle bir aldatmaca, bazı müşterilerin güvenini kazanmaya, fonlarını toplamaya ve parayı geri çekmeye dayanır. Kripto para birimlerinde, kendi özel anahtarlarınız yoksa öylece kalırsınız. Young’ın bakış açısından, küçük borsalar sadece karlılığı en üst düzeye çıkarmaya odaklanır, bu yüzden çıkış dolandırıcılığını kullanırlar.

Binance‘ın CEO’su Changpeng Zhao, kullanıcıların dikkatli olmaları gerektiğini ve her ne pahasına olursa olsun soğuk cüzdanlara erişimi olmayan değişimden kaçınmaları gerektiğini kaydetti.

Şu anda, konu hakkında daha fazla bilgi yok. Yatırımların geri alınabileceği ise açık değil.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.