Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kanada Merkezli MapleChange Hacklendi, Tüm Hesaplar Boşaltıldı

Kanada Merkezli MapleChange Hacklendi, Tüm Hesaplar Boşaltıldı

Kanadalı kripto para borsası MapleChange, tüm kullanıcı bakiyelerinin kaybına yol açan bir hacking saldırısına uğradı.

Kripto paranın gelişimi ile birlikte bu tarz saldırıların sayısı da artmakta. En acil sorun ise hack olayları ile ilgili. Siber saldırıların, büyük hırsızlıkların ve kara para aklama faaliyetlerinin miktarı, kripto topluluğun içinde hızla artmakta  ve bu atakları durdurmak oldukça zor olabilir.

Kanada merkezli kripto para değişim platformu MapleChange, Twitter üzerinden bir tür hacking saldırısının kurbanı olduklarını açıkladı ve yapılan bu saldırıda tüm kullanıcı bakiyelerinin saldırganlar tarafından ele geçirildiği bildirildi.

https://twitter.com/MapleChangeEx/status/1056579816239943681

Saldırı Pazar sabahı borsayı etkiledi. Şirkete göre, saldırganların borsada tutulan tüm fonlara erişim sağlayabilecekleri bir bug vardı.

https://twitter.com/MapleChangeEx/status/1056582662435954688

MapleChange, saldırıyı araştırmak ve bir çözüm bulmak için tüm kullanıcı hesaplarını askıya aldı ve soruşturma bitene kadar kullanıcılara herhangi bir ödeme yapamayacaklarını da bildirdi.

https://twitter.com/MapleChangeEx/status/1056663998051975168

Platform yöneticileri, soruşturmayı takiben tüm müşterilere “borsanın kapanmak zorunda” olduğunu ve ne yazık ki geri ödeme yapamayaklarını söylediler. Bu, tüm sosyal medyamızı içerir. ”

MapleChange’ın bilgisayar korsanlığı, Twitter ortamında ve kripto topluluğunda hızlı bir kapsam buldu. Kripto merkezli bir gazeteci ve analist olan Joseph Young olayla ilgili görüşlerini paylaştı. Hacking saldırısının bir exit-scam (çıkış dolandırıcılığı) olduğuna inanıyor.

Böyle bir aldatmaca, bazı müşterilerin güvenini kazanmaya, fonlarını toplamaya ve parayı geri çekmeye dayanır. Kripto para birimlerinde, kendi özel anahtarlarınız yoksa öylece kalırsınız. Young’ın bakış açısından, küçük borsalar sadece karlılığı en üst düzeye çıkarmaya odaklanır, bu yüzden çıkış dolandırıcılığını kullanırlar.

https://twitter.com/iamjosephyoung/status/1056610591152922624

Binance‘ın CEO’su Changpeng Zhao, kullanıcıların dikkatli olmaları gerektiğini ve her ne pahasına olursa olsun soğuk cüzdanlara erişimi olmayan değişimden kaçınmaları gerektiğini kaydetti.

Şu anda, konu hakkında daha fazla bilgi yok. Yatırımların geri alınabileceği ise açık değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Hackerlar K-Electric’ten Fidye Olarak 7.7 Milyon Dolarlık Bitcoin Talep Etti

Pakistan'ın en büyük güç üreticisi bu hafta bilgisayar korsanlarının kurbanı oldu. Şirketin, kendi verilerine yeniden erişim kazanmak için hackerlara milyonlarca dolarlık Bitcoin...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.