bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,263.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,126.78
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $484.63
Ana SayfaKripto Para HaberleriKanada'dan Ethereum Tabanlı Yeni Bir ETF Geliyor

Kanada’dan Ethereum Tabanlı Yeni Bir ETF Geliyor

Bitcoin ETF’si için düzenleyicilerden başarıyla onay aldıktan kısa bir süre sonra, Evolve Funds şimdi Ethereum’a (ETH) dayalı benzer bir ürün için başvuruda bulundu.

Yönetimi altındaki yaklaşık 1.7 Milyar Dolar’lık varlığa sahip olan Kanada merkezli bir ETF sağlayıcısı olan Evolve Funds, Ethereum tabanlı bir ETF için başvuruda bulunduğunu resmen açıkladı.

Yakın zamanda dosyalanan ETH tabanlı ETF ile Bitcoin ürünü arasında oldukça az benzerlik var ve sırasıyla, Cidel Trust Company ve Gemini vekil olarak görev yapıyor.

Eğer ETH bazlı ürün Kanadalı düzenleyiciler tarafından onaylanırsa, Toronto Borsası’nda artan sayıda kripto bazlı ürün ve fon ile birlikte işlem yapacak.

Geliştirme hakkında yorum yapan Evolve Funds CEO’su Raj Lala şunları söyledi:

“Yıkıcı yenilikte bir lider olarak, Kanadalı yatırımcılara bir ETF yapısı aracılığıyla başka bir lider kripto para birimine erişim sağlamayı dört gözle bekliyoruz.”

“Kripto para birimleri temelde dijital finansı dönüştürüyor ve Evolve, bu alana yatırım yapmak için lider bir kolaylaştırıcı olarak kendini hızla konumlandırıyor. Ethereum, herhangi bir hükümet, banka veya merkezi kuruluş tarafından ihraç edilmeyen ve Bitcoin ile rekabet etmek yerine tamamlaması amaçlanan dijital bir varlıktır.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.04%
$61,263.00
$24.51
Ethereum (ETH)
1.99%
$4,126.78
$82.12