bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,852.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,958.42
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.94
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinKanadalı Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin ETF Yatırım Talebi Artıyor

Kanadalı Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin ETF Yatırım Talebi Artıyor

Kanada’daki kurumsal yatırımcılar, Bitcoin için daha fazla talep yaratan ve yakın zamanda onaylanan BTC Borsa Yatırım Fonu’nun (Bitcoin ETF) giderek daha fazla hissesini biriktiriyor.

Bu veriler, ETF’in iki aydan kısa bir sürede yatırım yapılan Bitcoin’in yaklaşık %30 arttığını gösteren Glassnode tarafından sağlandı.

Purpose Bitcoin ETF, haberini paylaştığımız gibi Kanada mali düzenleyiciler tarafından Şubat ayında onaylandı ve ülkede ve tüm Kuzey Amerika’da türünün ilk örneği oldu. Şu anda kurumlar tarafından yatırılan 20.000’den fazla Bitcoin’e sahip. Bu artış aynı zamanda BTC fiyatı Nisan ayının en yüksek seviyesinden neredeyse yarı yarıya düşmüşken bile oluyor.

Kaynak: Glassnode

Bu ETF, 400 milyon doların üzerinde AUM yatırımı ile büyük bir pozitif başlangıç ​​kaydetti. Ancak daha sonra kripto fiyatı Nisan ayının en yüksek seviyelerinden keskin bir şekilde düşmeye başladığında Mayıs ortasında gerileme yaşadı. Ancak Glassnode’dan gelen veriler, ETF’nin artık yeniden fazlasıyla talep gördüğünü kanıtlıyor.

ETF yatırımlarına artan bu ilgi, ABD’deki bazı yetkililerin ülkenin bir Bitcoin ETF’ini onaylamakta geç kalmasına rağmen gerçekleşti. SEC Komiseri Hester Peirce geçtiğimiz günlerde, diğer yatırım ürünlerine uygulanan standartlar gibi bazı standartların uygulanması halinde ülkenin bir veya daha fazla ETF’yi onaylamış olacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.68%
$58,852.00
$2,165.75
Ethereum (ETH)
5.36%
$3,958.42
$212.17