bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,315.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,081.67
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $476.19
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinKanadalı Parti Lideri Seçimler Öncesinde Bitcoin'i Desteklediğini Söyledi

Kanadalı Parti Lideri Seçimler Öncesinde Bitcoin’i Desteklediğini Söyledi

Kanada’da Halk Partisi lideri olan Maxime Bernier, ülkede yapılacak federal seçimlerin öncesinde Bitcoin’i destekleyeceğini açık bir şekilde dile getirdi.

Yenilikçi bir lider olarak tanınan Maxime Bernier, Bitcoin konusunda net tavır aldığını açıkladı. Seçimler öncesinde, kripto parayı desteklediğini, seçimi kazanması halinde bu konuda adımlar atacağını söyledi.

Kanada’nın En Hızlı Büyüyen Partisi Konumunda

Gelişmelere açık bir lider olarak bilinen Maxime Bernier, liderliğini yaptığı Halk Partisi’nin oy oranları da sürekli olarak yükseliyor. Kripto para birimleri konusunda da ciddi adımlar atmayı hedefleyen parti, özellikle Bitcoin’i desteklediğini belirtti.

Bernier’in Twitter takipçilerinden birisinin bir kripto parayı destekleyip desteklemediğini sorması üzerine gerekli cevabı açıkça veren parti lideri, Bitcoin’i desteklediğinin altını çizdi. Bernier konu ile ilgili şunları paylaştı:

“Merkez bankalarının paramızı ve ekonomimizi nasıl mahvetmesinden nefret ediyorum. Ben daha çok eski moda bir altın ve gümüş hayranıyım, ancak kriptolar buna karşı koymanın teşvik edilmesi gereken bir başka yeni ve yenilikçi yolu.”

Maxime Bernier, dün, Başbakan Justin Trudeau’yu Kanada Merkez Bankası’ndaki “Keynesçi aparatçikleri” suistimal ettiği ve “devasa açıklarını” finanse etmek için para bastığı için eleştirmişti.

Halk Partisi Lideri Maxime Bernier

Bernier’ın attığı bu tweet sonrasında takipçilerinden çok fazla beğeni aldı. Yaklaşık olarak 10  bin kişinin beğendiği tweet Kanada’da gündem oldu. SwanBitcoin’in genel müdürü Stephan Livera, Bernier’e, Bitcoin’in altından üstün olduğunu ve Kanada’nın “tek şansı” olduğunu savundu.

Bitcoin için Daha Fazla Siyasi Destek

Kripto para dünyasında fiyatların çok fazla dalgalandığı şu günlerde böyle bir tweetin gelmesi de oldukça şaşırtıcı görünüyor. El Salvador, kripto para birimini bu ayın başlarında yasal olarak kabul etti ve yakın tarihli bir anket, Brezilyalıların  yüzde 48’inin bu adımları takip etmekten yana olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, Ukrayna birkaç gün önce tüm kripto para birimlerini yasallaştırmak için bir kararname çıkardı ve hükümet, dijital varlıkları çevreleyen şirketler için izin verecek bir düzenleyici kurum oluşturmayı planlıyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.43%
$61,315.00
$263.65
Ethereum (ETH)
0.13%
$4,081.67
$5.31