bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,569.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,259.46
tether
Tether (USDT) $0.996149
binance-coin
Binance Coin (BNB) $582.56
Ana SayfaKripto Para HaberleriKazakistan Hükümeti Kripto Pazarını Genişletmek İstiyor

Kazakistan Hükümeti Kripto Pazarını Genişletmek İstiyor

Kazakistan hükümeti, ülkedeki kripto para birimi endüstrisinin ve blok zinciri teknolojisinin gelişimini teşvik etmek için bir yol haritası oluşturuyor.

Kazakistan Başbakanı’nın web sitesinde yapılan bir duyuruya göre, devlet yetkilileri kripto endüstrisinin gelişimini ele almak için önerileri gözden geçirdi ve devletin kripto para işlemlerini düzenleme yaklaşımını yeniden gözden geçirdi.

Yetkililer, büyük bir ulusal finans merkezi olan Astana Uluslararası Finans Merkezi aracılığıyla kripto borsaları yürütmeyi öneriyorlar. Hükümet ayrıca, kripto borsalarının yerel bankalar ve müşterilerle etkileşime girebileceği standartların oluşturulmasını da öneriyor

Bu yeni girişimin, yerel kripto endüstrisi için şeffaflık ve organizasyon sağlamayı amaçladığı söylenen duyuruda;

“Bugüne kadar, kripto endüstrisinde çalışan tüm şirketlerden sadece madencilik şirketleri Kazakistan pazarının bir parçası” deniyor.

Kazakistan Cumhuriyeti, kripto endüstrisi ve dijital varlıklar konusunda daha da ciddileşecek gibi görünüyor. Geçen hafta, Kazakistan merkez bankası olası bir merkez bankası dijital para birimi hakkında resmi bir rapor yayınlamıştı.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.59%
$56,569.00
$333.76
Ethereum (ETH)
3.01%
$4,259.46
$128.21