bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,188.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.23
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.33
Ana SayfaKripto Para HaberleriKevin McCarthy, ABD Hazine Bakanı'nı ve FED Başkanı'nı Kripto Konusunda Eleştirdi

Kevin McCarthy, ABD Hazine Bakanı’nı ve FED Başkanı’nı Kripto Konusunda Eleştirdi

ABD Temsilciler Meclisi’ndeki azınlık lideri Kevin McCarthy, hem mevcut Hazine Bakanı hem de FED başkanının kriptodaki konumlarını yeniden değerlendirmesi gerekebileceğini ima etti.

Bu sabah CNBC’nin Squawk Box programında konuşan sunucu Joe Kernen, Cumhuriyetçi milletvekiline Hazine Bakanı Janet Yellen ve Fed Başkanı Jerome Powell‘ın dijital para birimleri veya Bitcoin hakkında iyi bir anlayışa sahip olup olmadığını sordu. Bitcoin ile ilgili olarak McCarthy, her iki yetkilinin de BTC’yi ortadan kaldırmak için onu görmezden gelmeye çalıştığını iddia ederken, hükümettekileri kripto potansiyelini görmeye çağırdı.

“Bu geleceğe doğru ilerliyor, bunu görmezden gelmemeliler. Sadece bunun hakkında daha fazla şey öğrenmemeli, aynı zamanda temel büyümeye de devam etmeliler. Bunun gelecek için ne anlama geldiğini daha iyi anlamaya başlayın çünkü diğer ülkeler, özellikle de Çin ilerliyor.”

Ocak ayında teyit edilen Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde büyüyen bir endişe olarak nitelendirdi ve hükümetin kara para aklama ile mücadele çabalarının bir parçası olarak kullanımlarını azaltmanın yollarını incelemesi gerektiğini söyledi. Üç yıldır Fed başkanı olarak görev yapan Jerome Powell da, görünüşe göre Yellen‘in geçen ay kripto paralar hakkındaki bazı düşüncelerini yineledi ve Bitcoin’in hiçbir şey tarafından desteklenmediğini ve bir değer deposu olarak yararlı olamayacak kadar değişken olduğunu söyledi.

Bununla birlikte azınlık lideri, daha önce 2019’da blockchain teknolojisinin güvenlik yönlerini sevdiğini ve ABD hükümetini daha fazla verimlilik ve şeffaflık için kullanmaya başlaması için teşvik ettiğini söyleyerek kripto hakkındaki görüşlerini aktarmıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.72%
$60,188.00
$1,637.11
Ethereum (ETH)
0.68%
$4,032.23
$27.42