Kodak Emin Olmak İçin ICO’yu Erteliyor

Eastman Kodak Şirketi, 30 Ocak tarihli açıklamasında, şifreli ve eş zamanlı KODAKCoin’in piyasaya sürülmesinin potansiyel yatırımcıların durumunu değerlendirmek için erteleneceğini...

0

Eastman Kodak Şirketi, 30 Ocak tarihli açıklamasında, şifreli ve eş zamanlı KODAKCoin’in piyasaya sürülmesinin potansiyel yatırımcıların durumunu değerlendirmek için erteleneceğini açıkladı. Projenin 9 Ocak’taki basın açıklamasına göre; gecikme, Başlangıç Para Fırsatı (ICO) ‘nun başlatılmasının beklendiğinin bir gün öncesinde gerçekleşti.

Şirketin web sitesinde açıklandığı gibi, Kodak, güvenlik simgelerini ‘muaf bir teklif’ olarak sunan bir ICO yayınlamayı düşünüyor. Bu şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Mübadele Komisyonu’na (SEC) kayıtlı olması gerekmediği anlamına geliyor, yalnızca “akredite edilmiş yatırımcılar” ICO’ya katılabilir.

 

SEC, bireysel olarak akredite edilmiş bir yatırımcının 1 milyon doları aşan bir net değere sahip olmasını veya diğer koşullarla birlikte en az 200.000 dolarlık bir gelirinin olmasını şart koşar.

Şirket, ICO’ya yatırım yapmak için başvuranların “akredite edilmiş yatırımcıların” statüsünü doğrulamak için “birkaç hafta” gerektiğini ve Kodak’ın 40.000’den fazla kişiyi rapor ettiğini belirtti.

Şirket, ABD dışındaki potansiyel yatırımcıların yerel hükümet yetkileri çerçevesinde değerlendirileceğini de sözlerine ekledi.

Marketwatch’e göre, Kodak’ın hisse senedi (KODK) fiyatları, 9 Ocak tarihinde projenin basın açıklaması sonrasında 3.1$’dan ertesi gün neredeyse 11$’a keskin bir artış gösterdi. Bununla birlikte, 30 Ocak’ta gecikme ilan edildikten sonra hisse senedi yüzde 18’den fazla düştü ve 1 Şubat’a kadar bu düşüş devam etti.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.