Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kodak Emin Olmak İçin ICO'yu Erteliyor

Kodak Emin Olmak İçin ICO’yu Erteliyor

Eastman Kodak Şirketi, 30 Ocak tarihli açıklamasında, şifreli ve eş zamanlı KODAKCoin’in piyasaya sürülmesinin potansiyel yatırımcıların durumunu değerlendirmek için erteleneceğini açıkladı. Projenin 9 Ocak’taki basın açıklamasına göre; gecikme, Başlangıç Para Fırsatı (ICO) ‘nun başlatılmasının beklendiğinin bir gün öncesinde gerçekleşti.

Şirketin web sitesinde açıklandığı gibi, Kodak, güvenlik simgelerini ‘muaf bir teklif’ olarak sunan bir ICO yayınlamayı düşünüyor. Bu şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Mübadele Komisyonu’na (SEC) kayıtlı olması gerekmediği anlamına geliyor, yalnızca “akredite edilmiş yatırımcılar” ICO’ya katılabilir.

 

SEC, bireysel olarak akredite edilmiş bir yatırımcının 1 milyon doları aşan bir net değere sahip olmasını veya diğer koşullarla birlikte en az 200.000 dolarlık bir gelirinin olmasını şart koşar.

Şirket, ICO’ya yatırım yapmak için başvuranların “akredite edilmiş yatırımcıların” statüsünü doğrulamak için “birkaç hafta” gerektiğini ve Kodak’ın 40.000’den fazla kişiyi rapor ettiğini belirtti.

Şirket, ABD dışındaki potansiyel yatırımcıların yerel hükümet yetkileri çerçevesinde değerlendirileceğini de sözlerine ekledi.

Marketwatch’e göre, Kodak’ın hisse senedi (KODK) fiyatları, 9 Ocak tarihinde projenin basın açıklaması sonrasında 3.1$’dan ertesi gün neredeyse 11$’a keskin bir artış gösterdi. Bununla birlikte, 30 Ocak’ta gecikme ilan edildikten sonra hisse senedi yüzde 18’den fazla düştü ve 1 Şubat’a kadar bu düşüş devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...