bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,401.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,913.05
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $352.03
Ana SayfaKripto Para HaberleriKolombiya, Gençleri Kriptoya Yönlendirmek İçin Kripto Oyun Geliştiriyor

Kolombiya, Gençleri Kriptoya Yönlendirmek İçin Kripto Oyun Geliştiriyor

Güney Amerika ülkesi Kolombiya, ülkede kripto paralar ve ticareti hakkında bilgi ve ilgi düzeyini artırmak için kripto oyun geliştiriyor.

Kolombiya hükümeti tarafından geliştirilecek oyunda simüle edilmiş kripto hisse senetleri alınıp satılabilecek. Ülke kripto oyun için yaklaşık 30 bin dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

Hükümet, Gençlere Kripto Bilinci Aşılamak İstiyor

Ülke yetkilileri gençlere kriptolar konusunda daha çok bilgi aşılamayı hedefliyor. Gençlerin bu noktada daha çok ilgisini çekebilecek argümanın oyun olduğunu düşünen hükümet, gençleri kripto para birimlerine ve borsaya yatırım yapma konusunda eğitmek için yeni bir uygulama, masaüstü oyunu konusunda adım atacak.

Kripto oyun Henry Jean Velásquez tarafından hükümet yetkililerine önerildi. Bunun temel sebebi ise finansal okuryazarlığın ve bilincin artırılmasıydı. Oyun konusunun ilgisini çekmesi ile proje başlamış oldu. Velásquez oyunun isminin “B Coin: Borsada Yatırım Yapmayı Öğrenin” şeklinde olacağını da duyurdu. Henry Jean Velásquez konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:  

“Kullanıcılar oyuna girdiğinde yatırım yapmak için karşısındaki kişiler ile rekabet edecek. Doğru zamanda doğru hamleleri yapmak için yorum gücünü kullanacak ve bu noktada iyi olan oyunu kazanacak. Oyunda hisse senedi, kripto para, emtia satın alabilir ve forex piyasalarında işlem yapabilir”

Popüler Uygulama Mağazalarında Yer Alacak

Oyun mobil platformda oynanacak. Kolombiya Kültür ve Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanlıkları ile ortak olarak yürütülen proje Crea Digital Call 2021’de duyurulmuştu. Velásquez tarafından tasarlanan oyun 31 bin dolara mal olacak. Kasım ayında Windows ve Android  mağazalarda yerini alacak olan oyun, Aralık ile birlikte tüm noktalarda yayınlanmış olacak.

Velásquez’e göre, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanlığı’ndan yapılan bir duyuruya ek olarak, “Kripto oyun yalnızca finansal kısmına değil, pedagojik yönüne de eğiliyoruz. Dolayısıyla daha kolay öğrenecekleri ve aynı zamanda eğlenecekleri proje ortaya koyuyoruz” dedi. Henry Jean Velásquez Mart 2022’ye kadar bir masaüstü oyun haline de getirecekleri bilgisini ekledi.

Velásquez, şirketi Gameday’in yürüttüğü proje kapsamında yapılan araştırmaya göre, Kolombiya okullarının yalnızca yüzde birinin ekonomik okuryazarlık öğrettiği ortaya çıktı. Bu da oyunun önemini bir kat daha artırıyor. Ülkede finansal okuryazarlık için 2014 yılında alınmış bir karar var ve bu oyun o kararı destekleyecek bir adım olarak görülüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.57%
$42,401.00
$2,361.74
Ethereum (ETH)
7.87%
$2,913.05
$229.26