Kore Hükümeti; “Kripto Paralar Artık Finansal Enstrüman”

Bu ayın 27’sinde Güney Kore hükümeti, brokerage ve kripto paralar ile ilgili konuları tartıştığı kabine üyeleri için bir toplantı düzenledi. Toplantı,...

0

Bu ayın 27’sinde Güney Kore hükümeti, brokerage ve kripto paralar ile ilgili konuları tartıştığı kabine üyeleri için bir toplantı düzenledi. Toplantı, Başbakan Lee Nak-yeon yönetiminde toplandı ve oturumda, iş teşebbüslerinin tanıtımını yapan İcra Kararnamesi’nde değişiklik yapmak için oy kullanıldı.

Yayınlanan rapora göre, kripto ticareti ve Blockchain’in bir parçası olarak veya tamamen dijital / kripto aracılık şirketleri gibi işlere dayanan iş girişimleri, yasal olmayan, hacking, aşırı ısınma, kara para aklama ve tıkanıklık sorunlarını içeren faaliyetlerin büyüdüğünü göstermekte. Hükümet tarafından, kripto para ticaretinin, dijital varlıklar ve aracı kurumlarla ilgili işlere sahip olacak diğer iş girişim şirketlerinden tamamen farklı bir sektör olmasına karar verildi.

Toplantıda hükümet, G-20 zirvesinde tartışılan planları birleştirmeye ve böylelikle kripto endüstrisi hakkındaki kural ve düzenlemeleri kolaylaştırmaya karar verdi. G-20 zirvesinde, kripto para birimleri, daha kripto paraların tahmin edilemez ve oldukça uçucu nitelikleri nedeniyle Güney Kore hükümeti tarafından finansal olmayan bir ürün olarak ilan edilmişti. Güney Kore’deki mali düzenleyiciler kripto para birimlerini artık finansal enstrüman olarak kabul ediyorlar.

Kore Finansal İstihbarat Birimi tarafından kripto paralar düzenlemek ve izlemek için yeni yollar ve protokoller oluşturulmakta. Conrail isimli kripto para borsasında yapılan yaklaşık 33 milyon dolarlık hack olayından sonra hükümet, mali kuruluşlar için yeni bir dizi kural ve düzenlemeyi uygulamaya koydu.

Kripto paralra için belirsiz bir pazar olan Güney Kore’de bile, “Orbs” olarak bilinen üçüncü nesil Blockchain tabanlı bir platform, bu günlerde büyük ilgi görüyor. Bu platformun, Ethereum’un gücü üzerine inşa edilmesi gerekmekte.

Raporda, üçüncü nesil platformlar için Blockchain ticaret sektörü arasındaki rekabetin zaten yolda olduğu belirtildi. Bu platformlar, halihazırda piyasada bulunan Ethereum platformlarının karşılaştığı sorunları çözmek için üçüncü nesil teknoloji ile donatılmıştır. Orbs, yavaş veri işleme hızı ve her işlem için komisyon ücreti gibi sorunlara odaklandığını iddia ediyor. Bitcoin’den sonra, bu platformların ikinci jenerasyonu başlatıldı ve şimdi yeni nesil teknolojiye girme zamanının geldiği belirtiliyor.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.