Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kraken Bitcoin Tahmini; Tarihin En Büyük Boğa Koşusu Mu Geliyor?

Kraken Bitcoin Tahmini; Tarihin En Büyük Boğa Koşusu Mu Geliyor?

San Francisco merkezli kripto borsası Kraken, Bitcoin‘in büyük bir boğa koşusunun başlangıcında olabileceğini öngören bir rapor yayınladı.

Rapor, Bitcoin’in 2017’nin ikinci yarısından bu yana ayıları kontrol altında tutan büyük bir bayrak modelinden nihayet kırıldığını vurguluyor. Kripto borsasına göre, kırılma Bitcoin olarak yeni bir boğa döngüsünün başladığını gösterebilir.

Kraken Bitcoin Analizi

Borsa, BTC’nin yıllık volatilesinin 24 Temmuz’da %23’e düştüğünü belirtiyor. Rapor, Bitcoin’in yıllık volatilitesinin %15 – %30 arasına düştüğü her seferinde, Kraken’in bunu “bastırılmış cep” olarak adlandırdığını ve bu olayı tipik olarak, yukarı tarafa keskin hareketlerin takip ettiğini vurguluyor.

Kraken, Bitcoin’in fiyat geçmişi için; “Temmuz ayı sonundaki oynaklıktaki artışın yalnızca yeni bir yükseliş trendinin başlangıcı olduğunu gösteriyor” diyor. Firma, BTC önümüzdeki aylarda +%50 ile +%200 arasında bir yerde toplanırken, Bitcoin’in oynaklığının yakında %100’ün üzerine çıkabileceğini tahmin ediyor.

“Yıllık volatilitenin %15 ile %30 arasında dibe vurduğu 12 örnekten, önümüzdeki üç ayda (94 gün) daha yükseğe tırmanmadan ve %140’la zirveye ulaşmadan önce votalite, ortalama olarak %21’e düştü. Bitcoin yalnızca iki durumda zirveye negatif bir getiri bildirdi; Bitcoin ortalama olarak votaliteyi +%196’ya döndürür…”

Bitcoin Volatilite Çemberi

Kraken, momentumun boğaların tarafında gibi görünse de, vahşi fiyat dalgalanmalarının ga yakın gelecekte muhtemel olduğuna dikkat çekiyor.

“Bitcoin, 3,636 günlük ticaretinin sadece 91 gününde (ömrünün %2,5’i) 11.000$’ın üzerinde işlem gördü. Bitcoin yeni destek ve direnç seviyelerini ortaya çıkardıkça ve keşfedilmemiş sularda gezindikçe, dalgalanmanın artmasını bekliyoruz.”

Raporun tamamını buradan okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...