Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kraken Borsası Eylül Ayı Bitcoin Raporunu Yayınladı

Kraken Borsası Eylül Ayı Bitcoin Raporunu Yayınladı

Kraken borsası, Bitcoin fiyatı Eylül ayında yükselişe geçmeden önce kuvvetli bir düşüş yaşanacağı görüşünde.

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, Ağustos 2020 volatilite raporunda, Eylül ayının Bitcoin için aşırı derecede negatif olacağını ön görüyor.

Rapor, tarihsel olarak Eylül ayının BTC için en kötü performans ayı olduğunu ve ortalama getirinin %-7 olduğunu belirtiyor. Bitcoin, 2020’nin çoğu ayında düşük performans gösterdiği için rapor, bu ayın performansının da normalden daha kötü olacağına işaret ediyor.

Kısa vadeli düşüş görünümüne rağmen rapor, Bitcoin arzının rekor payının 12 aydan daha uzun bir süredir hareket etmemesi gibi bazı umut ışıkları olduğunu da tespit ediyor.

Kraken, “tarihsel olarak, bu dinamik yeni bir boğa piyasasının habercisi oldu.”

Rapor, piyasaların volatilite için Temmuz ayının “bastırılmış cebinden” uzaklaştıkça, Bitcoin fiyatının agresif şekilde dalgalanmalar yaşayacağını da ekliyor:

Geçmişte Bitcoin’in yıllık volatilitesi 12 kez ortalama olarak %140’a tırmanmadan ve 94 günde %196’ya geri dönmeden önce, %15 ile %30 arasında dibe vurdu. 24 Temmuz’da belirlenen %23’lük düşük volatilitenin üzerinden, Ağustos sonu itibariyle 38 gün geçti ve oynaklık %44’e yükselerek fiyat % 25 artış gösterdi.”

Rapor, “Dolayısıyla tarih, önümüzdeki aylarda daha yüksek dalgalanma ve kazançlar için bolca imkanımız olabileceğini gösteriyor” diye açıklıyor.

Kraken ayrıca, Eylül ayının tarihsel olarak ortalama en zayıf dalgalanmayı ürettiğini ve BTC fiyatının 2020’nin en az dördüncü çeyreğine kadar büyük oynaklıklar görmeyebileceğini öne sürüyor.

Rapor, Ağustos ayının aynı zamanda Bitcoin’in altın ile korelasyonunun, keskin bir şekilde 0.25’e düşmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.97’ye yükseldiğini kaydetti.

Bitcoin benzer şekilde Ağustos ayı boyunca S&P 500 ile yüksek korelasyon içindeydi. Yerel zirveyi 0.84’e yükselttikten sonra, BTC ile S&P 500 arasındaki korelasyon -0.02’ye düştü ve Bitcoin’in eski piyasaların meta trendinden uzaklaşıyor olabileceğini düşündürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...

Bitcoin – Altın Korelasyonu Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin - altın korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; küresel ekonomi Covid-19 virüsünden muzdarip olduğu sürece de yüksek kalacak gibi görünüyor.

MEME Token Nedir ve Nasıl Yaratıldı?

Kripto piyasası ve özellikle Ethereum tabanlı kripto paralar son birkaç gündür düşüş eğiliminde. Ethereum tabanlı çoğu DeFi tokenı, kısa...