Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kraken Borsası Eylül Ayı Bitcoin Raporunu Yayınladı

Kraken Borsası Eylül Ayı Bitcoin Raporunu Yayınladı

Kraken borsası, Bitcoin fiyatı Eylül ayında yükselişe geçmeden önce kuvvetli bir düşüş yaşanacağı görüşünde.

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, Ağustos 2020 volatilite raporunda, Eylül ayının Bitcoin için aşırı derecede negatif olacağını ön görüyor.

Rapor, tarihsel olarak Eylül ayının BTC için en kötü performans ayı olduğunu ve ortalama getirinin %-7 olduğunu belirtiyor. Bitcoin, 2020’nin çoğu ayında düşük performans gösterdiği için rapor, bu ayın performansının da normalden daha kötü olacağına işaret ediyor.

Kısa vadeli düşüş görünümüne rağmen rapor, Bitcoin arzının rekor payının 12 aydan daha uzun bir süredir hareket etmemesi gibi bazı umut ışıkları olduğunu da tespit ediyor.

Kraken, “tarihsel olarak, bu dinamik yeni bir boğa piyasasının habercisi oldu.”

Rapor, piyasaların volatilite için Temmuz ayının “bastırılmış cebinden” uzaklaştıkça, Bitcoin fiyatının agresif şekilde dalgalanmalar yaşayacağını da ekliyor:

Geçmişte Bitcoin’in yıllık volatilitesi 12 kez ortalama olarak %140’a tırmanmadan ve 94 günde %196’ya geri dönmeden önce, %15 ile %30 arasında dibe vurdu. 24 Temmuz’da belirlenen %23’lük düşük volatilitenin üzerinden, Ağustos sonu itibariyle 38 gün geçti ve oynaklık %44’e yükselerek fiyat % 25 artış gösterdi.”

Rapor, “Dolayısıyla tarih, önümüzdeki aylarda daha yüksek dalgalanma ve kazançlar için bolca imkanımız olabileceğini gösteriyor” diye açıklıyor.

Kraken ayrıca, Eylül ayının tarihsel olarak ortalama en zayıf dalgalanmayı ürettiğini ve BTC fiyatının 2020’nin en az dördüncü çeyreğine kadar büyük oynaklıklar görmeyebileceğini öne sürüyor.

Rapor, Ağustos ayının aynı zamanda Bitcoin’in altın ile korelasyonunun, keskin bir şekilde 0.25’e düşmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.97’ye yükseldiğini kaydetti.

Bitcoin benzer şekilde Ağustos ayı boyunca S&P 500 ile yüksek korelasyon içindeydi. Yerel zirveyi 0.84’e yükselttikten sonra, BTC ile S&P 500 arasındaki korelasyon -0.02’ye düştü ve Bitcoin’in eski piyasaların meta trendinden uzaklaşıyor olabileceğini düşündürdü.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance, yüksek getirili likidite havuzlarını başlatan ilk...

Nexo, Kullanıcıların Kripto Faiz Oranlarını İki Katına Çıkardı

Kripto ödünç verme platformu Nexo, daha fazla kullanıcı çekmek için çifte faiz oranlarını ve yeni bir "Nexo'da Kazan" özelliğini duyurdu. Credissimo tarafından başlatılan bir kripto...

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana, 44.000$ seviyelerine...