Kraken CEO’sundan 2018 için Yükseliş Öngörüsü

San Francisco merkezli kripto para exchange platformu Kraken’in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell’in yatırımcılara yönelik bazı çağrıları var. Menkul...

0

San Francisco merkezli kripto para exchange platformu Kraken’in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell’in yatırımcılara yönelik bazı çağrıları var.

Menkul kıymet denetleyicileri, yatırımcıları ICO’larda ortaya çıkabilecek her türlü hileli faaliyetten korumak için yollar ararken, Powell, Dubai’deki Dünya Ekonomik Forumunda CNBC ile konuşurken yükü yatırımcılara yükledi. Ancak 2018’de kriptopara piyasalarında yükseliş olacağını öngörmüş ve gelecekte 1 trilyon dolar değerinde bir pazar payına sahip olacağını söylemişti.

 

Powell, “Nihayetinde tüketicilerin kendilerine bakmaları, herhangi bir ICO’nun temellerine bakmaları ve pazarın oynak olmasından korumak için herhangi bir exchange platformuna güvenmemesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Euro hacmi ve likiditeye dayanan en büyük kripto platformu olan Kraken, platformunda listelemek istediği yeni kripto paralar için titiz bir inceleme süreci geçiriyor.

Ayrıca Powell; “Herhangi bir coin’in geleceği konusunda herhangi bir vaatte bulunmadık, 10 dakika içinde 1 milyar dolar kazandığınızda ise durum değişebilir.” dedi.

Yorumlar, Ocak ayında Kraken’in birkaç saat sürmesi beklenen bir olay olan trade motorunu yükseltirken uğradığı çok kapsamlı bir sistem kesintisinin önünü açtı. Kraken saldırıya uğramazken, kesinti kripto para traderlarını korkuttu.

Powell’ın kripto para birimleriyle ilişkili risklerle ilgili açıklamaları sonrasında, tüm dünyadaki politikacılar piyasada daha sıkı kontrol için çaba gösteriyor. Örneğin AB düzenleyicileri, yatırımcılara “son derece spekülatif” kripto para birimleri hakkında müşterek bir uyarı yayınlayarak, kaybedebileceklerinden fazlasını harcamaktan kaçınmaya çağırdı.

Yükseliş çağrısı

Powell, toplam kripto pazar hacminin 2018’de 1 trilyon dolara ulaşabileceğine inanıyor ve yakın zamanda pazarda bir “ivme” bekliyor.

Powell CNBC’ye; Şu anda üniversitelerde kripto programlarından mezun olan bir çok çocuğunuz var. Bence bu mezunların katlanarak devam ettiğini göreceğiz.” diye konuştu.

Özellikle dünya çapında düzenleyici odaklanmanın arttığı bir ortamda kripto para ticaretinin inişli çıkışlı hareketlerine bakarsak Powell’ın görüşleri bariz bir şekilde yükseliş çağrıştırıyor.  Kripto paraların toplam pazar payı, en güncel olarak yaklaşık 433 milyar dolar civarlarında.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.