bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,622.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,273.26
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $583.06
Ana SayfaGenelKraken CEO'su ABD'deki Potansiyel Kripto Yönetmelikleri Hakkında Uyardı

Kraken CEO’su ABD’deki Potansiyel Kripto Yönetmelikleri Hakkında Uyardı

Kraken CEO’su Jesse Powell, kripto para endüstrisinin ABD hükümetinin düzenleyici baskılarına maruz kalabileceğini söyledi.

CNBC‘ye konuşan Jesse Powell, Bitcoin’in ve tüm kripto para sektörünün üstel büyümesinin küresel düzenleyicilerin dikkatini çektiğini ve özellikle ABD hükümetinden gelen tehditler sonrasında olası baskılar konusunda uyarıda bulundu.

Kripto para endüstrisi 2020’nin ortalarından bu yana hızla ilerliyor. BTC’nin muazzam artışı, NFT’lerin patlaması, DeFi’nin büyümesi ve daha pek çok şeyin öncülüğünde, tüm dijital varlıkların kümülatif piyasa değeri %600 oranında artarak 2 trilyon doların çok üstüne çıktı.

Doğal olarak, böylesine etkileyici bir ilerleme fark edilmeden kalamaz. Beklendiği gibi, ABD tepki veren ilk ülkeler arasındaydı. Hazine Bakanlığı’nın Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) aceleye getirilmiş yeni kurallar gibi görünen, zaman ve netlik eksikliği nedeniyle ertelenen kuralları önerirken, Hazine Bakanı Janet Yellen, uygun yasama eksikliği konusundaki endişelerini sık sık dile getirdi.

İşte tam da bu yüzden Kraken’in CEO’su Jesse Powell da yakın tarihli bir CNBC röportajında ​​bu hikayeye değindi. Powell, baskı olabileceğine inanıyor ve özellikle FinCEN’in kripto varlıklarını özel dijital cüzdanlarda tutan kişilerin 3.000$ veya daha fazla değerde işlem yapmaları halinde kimliklerini doğrulamaları gerektiğini öne süren önerisinden endişe duyuyor.

“Böyle bir şey kripto paraya gerçekten zarar verebilir ve ilk kullanım durumunu ortadan kaldırabilir.”

Powell, uygun düzenlemelerin ne olması gerektiğine dair ayrıntılar vermemiş olsa da, ABD’nin kripto endüstrisi söz konusu olduğunda biraz ileriyi göremediğini belirtti.

“Umarım ABD ve uluslararası düzenleyiciler bu konuda çok dar bir bakış açısına sahip olmazlar. Diğer bazı ülkeler, özellikle Çin, kriptoyu çok ciddiye alıyor ve çok uzun vadeli bir bakış açısına sahip.”

Ancak Powell, kripto para birimlerinin olası yasağının artık çok geç olabileceğini de belirtti.

“Belki de cin şişeden çıkmıştır ve bu noktada onu yasaklamaya çalışmak onu daha çekici hale getirecektir. Kesinlikle hükümetin bunu kendi para birimine göre daha üstün bir alternatif olarak gördüğüne dair bir mesaj gönderecektir.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.54%
$56,622.00
$305.76
Ethereum (ETH)
2.32%
$4,273.26
$99.14