bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,421.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,160.12
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $486.66
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Borsalarındaki Stabilcoin Rezervleri Rekor Kırdı

Kripto Borsalarındaki Stabilcoin Rezervleri Rekor Kırdı

Kripto para borsaları, Tether ve USDC Coin gibi büyük miktarlarda stabilcoin biriktirmeye devam ediyor ve bu miktar önemli bir dönüm noktasına ulaşmış durumda.

Piyasa veri sağlayıcısı CryptoQuant’a göre, küresel kripto borsalarındaki stabilcoin varlıkları 28 Mart’ta 10 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

CoinGecko’dan alınan verilere göre ise, kripto para borsaları şu anda tüm stabilcoin’lerin toplam piyasa değerinin yaklaşık %16’sını elinde tutuyor. Bununla birlikte tüm stabilcoin’lerin toplam işlem hacminin yaklaşık 88 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: CryptoQuant

CryptoQuant verilerine göre, borsalardaki stabilcoin miktarı bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini tekrar tekrar yeniledi ve iki ayda %100’ün üzerinde artış gösterdi. daha önceki örneklere bakılacak olursa stabilcoin girişleri genellikle Bitcoin (BTC) için kısa vadeli bir yükseliş eylemi göstergesi olarak görülüyor ve bu da kenara alınmış sermayenin BTC’ye geri döndüğünü gösteriyor.

Büyüyen stabilcoin birikimleriyle birleştiğinde, CryptoQuant’ın Tüm Exchange Stablecoin Oranı gibi diğer bazı ölçümler, kripto piyasalarında potansiyel olarak başka bir yükselişe işaret edebilir. Teknik analist Crypto Seer 27 Mart’ta, metriğin Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesine ulaştığını söylüyor.

“Bu oranın bu kadar düşük olduğu her seferinde, BTC için önemli güçlenme dönemleri damgasını vurdu. BTC için döviz arzındaki önemli düşüş burada fark edilebilir.”

Metrik, BTC rezervlerinin borsalarda tutulan tüm stabilcoin rezervlerine bölündüğünü ve potansiyel satış baskısına işaret ettiğini gösteriyor. En son stabilcoin piyasası dönüm noktası, ödeme devi Visa‘nın Ethereum blok zincirinde USD Coin cinsinden ilk uzlaştırma işlemini resmi olarak gerçekleştirmesiyle birlikte geliyor. USD Coin, Tether’den sonra ABD dolarına sabitlenmiş en büyük ikinci stabilcoin.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.41%
$61,421.00
$251.83
Ethereum (ETH)
3.92%
$4,160.12
$163.08