Kripto Kış Devam Ederken, Luno 40 Yeni Çalışan Arıyor

Bitcoin bugün 15 aylık en düşük seviyesine ulaştı, kripto piyasalarında kış devam ediyor. ConsenSys gibi ağır sikletler, personel çıkartıyor ve...

0

Bitcoin bugün 15 aylık en düşük seviyesine ulaştı, kripto piyasalarında kış devam ediyor. ConsenSys gibi ağır sikletler, personel çıkartıyor ve birçok ICO şirketi, ürünlerini piyasaya sürmeden önce nakit parayla çalışıyor. Kabul etmeliyiz ki, işler hiçbir açıdan pek iyi görünmüyor.

Ancak kripto yatırımcıları sabahları gözlerini açmadan önce canlanmaya alışırken, Luno ekibi sessizce güvende kalıyor. Mobil cihazınızdan kripto para satın almayı kolaylaştıran şirket, “dünyayı daha iyi bir finansal sisteme geçirme” misyonuna devam ediyor. Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki 40 yeni çalışanı işe almalarına yardımcı olmak için ofislerinde çalışıyorlar.

Şirketin sosyal medya hesabından yapılan bir açıklamada şunlar söylendi:

“Yeni yıl. Yeni kariyer. Yeni sen. Tüm dünyadaki ofislerimizde işe alıyoruz. Mühendislik, Müşteri İlişkileri ve Tasarım gibi farklı konumlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin.”

Haberler fark edilmeden gitmedi. Dijital Para Birimi Grubundan gelen büyük kripto kişiliği Barry Silbert (Luno’nun ana yatırımcılarından biri) bu mesajı çileden çıkardı:

“Hangi kripto kış? Luno’nun çalışanlarla doldurmak istediği 40’tan fazla iş alanı var. ”

Ben, Kriptopara firmalarının “U Dönüşü” yaptığı bir zamanda, daha fazla çalışanı alma kararlarının arkasında ne olabilir? Luno’nun Ülkeler ve Pazarlama Başkan Yardımcısı James Lanigan şöyle söylüyor;

“Dünya çapında finansal sistemlerin evrimine öncülük etmek istiyoruz, kısa vadede gerçekleşmesini beklemediğimiz bir şey. Bunun yerine, bunu daha uzun vadeli düşünmeyi gerektiren bir süreç olarak görüyoruz. ”

Gerekli becerileri ve yetenekleri olan bir takımı oluşturmanın birkaç yıl sürdüğünü ve şirketin piyasaya rağmen 2019’da daha hızlı büyümesini beklediğini açıkladı.

“Daha fazla insan kripto sahibi olmanın değerini anlamaya ve görmeye başlıyor ve biz bu eğitim sürecinin ön safında olmak istiyoruz.”

2019’da yeni bir kariyer mi istiyorsunuz? O halde, eğer ilgili değilseniz mutlaka dijital paralar ile ilgilenmelisiniz…

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.