bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,305.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,139.85
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $485.70
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Madencilik Şirketi Hut 8, 30 Milyon Dolarlık Nvidia CMP Satın Aldı

Kripto Madencilik Şirketi Hut 8, 30 Milyon Dolarlık Nvidia CMP Satın Aldı

Halka açık bir şirket olan Kanada merkezli kripto para madencilik şirketi Hut 8, toplam işletim oranını 1600 Gigahash artırmayı planlıyor.

Şirket, 26 Mart’ta Nvidia CMP’lerin satın alındığını duyurdu. Bu hareket, Bitcoin madencilik faaliyetini sürdürürken şirketin madencilik kapasitesini genişletmeye yardımcı olacak. Şirket, kaç tane GPU’nun veya CMP’nin hangi sürümlerinin satın alındığını ise henüz belirtmedi.

Şirket, 26 Mart tarihli bir tweet’inde bu satın alma işleminin anahtarı olarak çok yönlülüğe işaret etti. Gerekirse bu GPU’ların girdiği teçhizatlar Bitcoin madenciliği için hizmete sokulabilir. Bununla birlikte, stake etme ve DeFi olanakları da GPU tabanlı makinelerde açılabilir.


Madenciler, 2020-2021 boğa koşusunda kendi paylarına düşen sorunlara sahipler. Örneğin, Bitmain 27 Şubat’ta, ilk Antminer S19j Bitcoin madencilerinin satışının çoktan tükendiğini duyurmuştu.

Bitmain’in rakibi Ebang ise farklı bir yön aldı. 25 Şubat’ta şirket, kendi Bitcoin madenciliği operasyonuna başlayacağını duyurmuştu. O halde Hut 8 için GPU güdümlü bir teçhizata geçmek, bir makinenin daha sonra değil daha çabuk para kazanmasını sağlayabilir.

Madenciler kendilerini gün geçtikçe çeşitlendirdi. 26 Şubat’ta Marathon Digital Holdings doğdu. Şirket eskiden Marathon Patent Group ismindeydi ve en iyi Bitmain müşterisiydi. Hala Çin dışındaki en büyük madencilik operasyonlarından biri konumunda.

Bununla birlikte Marathon yalnız değil. Kripto analiz şirketi Glassnode, 27 Şubat’ta madencilerin piyasaya çıkardıklarından daha fazla BTC tuttuklarını gösteren bir grafik yayınladı. BTC madencileri de diğer kripto paralara yönelmeye devam edecek gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.08%
$61,305.00
$49.04
Ethereum (ETH)
3.17%
$4,139.85
$131.23