bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,439.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,120.81
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $480.38
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Odaklı Yazılım Firması Lukka, 53 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Kripto Odaklı Yazılım Firması Lukka, 53 Milyon Dolar Yatırım Aldı

ABD vergi mükellefleri için son başvuru tarihinden sadece birkaç hafta önce, kripto para muhasebesi ve veri şirketi Lukka, yeni bir finansman turunda ek 53 milyon dolar yatırım topladı.

Bugün yaptığı duyuruya göre Lukka, S&P Global ve muhasebe danışmanı CPA.com tarafından oluşturulan bir fon olan Soros Fon Yönetimi liderliğindeki 53 milyon dolarlık D Serisi finansman turunu tamamladı. Ayrıca şirket, türevler, DeFi ürünleri ve kripto alanının diğer ürünleriyle ilgilenen müşteriler için ek özellikler eklemeyi planladığını söyledi.

Şirket CEO’su Robert Materazzi konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

“Kripto ekosistemindeki yenilik, geleneksel finansmanı dünya çapında yeni bir varlık alışverişi yöntemine maruz bıraktı. Bu yeni sermaye, Lukka’nın en karmaşık veri sorunlarını çözmeye devam edebilmesi için inovasyonun ön saflarında kalmasına yardımcı olacak” dedi.

Şirket, geçen yıl üç yatırımcının yanı sıra finansal hizmetler şirketi State Street ve diğer kurumsal yatırımcılardan 75 milyon dolar yatırım toplamıştı. 200’den fazla aktif kripto fonuna hizmet veren şirketin bugüne kadar benzersiz işlemlerde 4.4 trilyon dolar işlediği bildirildi.

Dijital varlıkların benimsenmesi arttıkça, birçok kullanıcı kripto vergi yönetimi ile ilgili endişelerini dile getiriyor. Şirket için son finansman turu, yatırımcıların özel muhasebe hizmetlerine olan ihtiyacı sermayeye dönüştürmeye çalıştıklarının bir göstergesi olabilir. Firma halihazırda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük beşinci muhasebe firması olan RSM’ye de kripto vergi yazılımı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.03%
$61,439.00
$18.43
Ethereum (ETH)
1.09%
$4,120.81
$44.92